Zahajovací ceremoniál bude oslavou atletiky

Představit atletiku jako krásnou a duchaplnou královnu sportu. K tomu navíc připomenout slavné chvíle českých atletů na evropských oválech. Autoři zahajovacího ceremoniálu HME v pražské O2 areně nabídnou ve čtvrtek 5. března od 20 hodin divákům v hale i u televizních obrazovek hodinovou multimediální oslavu atletiky.

Režisérem ceremoniálu je Michael Čech, který show se 70 účinkujícími zkouší výhradně v noci, kdy halu opouštějí atleti. „Maximálním způsobem jsme se podřídili prostoru, který nám hala, připravená na vrcholnou atletiku, nabízí. Celý program se proto bude odehrávat přímo na dráze, nestavíme žádné speciální podium, jen velkoplošné led obrazovky. I přesto by si diváci měli celou show dostatečně užít. Několik samostatných hudebních a tanečních bloků bude pokaždé symbolizovat atletiku. Od jejího vzniku až po současnost, tedy samotné účastníky letošního evropského šampionátu,“ přiblížil Michael Čech hlavní téma zahajovacího ceremoniálu.

hme-plakat

Hned úvodní číslo vychází z oslavy antického vnímání krásy ducha a těla. Dramatická hudba navodí pocit majestátnosti a výjimečnosti celé akce. Chybět nebude vazba mezi antikou a renesancí, tedy harmonií a poznáním. „O atletice se říká, že je královnou sportu. Víme, že královna má být krásná, ale myslíme si, že by také měla být duchaplná. Vždyť sport není jen tvrdá dřina, konkrétně atletika pro nás představuje nejkrásnější pohyb těla.“

Moderátorem celé show bude autor scénáře Libor Bouček, který si k mikrofonu pozve některé z legend české atletiky. „Jedna věc je umělecké ztvárnění tohoto krásného sportu a ta druhá pak připomenutí mnoha úspěchů českých atletů. Vždyť medailisty nejprestižnějších atletických podniků Jarmilu Kratochvílovou, Helenu Fibingerovou, Barboru Špotákovou či Tomáše Dvořáka znají fanoušci po celém světě. Právě s nimi si bude Libor Bouček o zlaté historii, ale snad i úspěšné budoucnosti povídat,“ dodává režisér zahajovacího ceremoniálu.

Součástí programu budou pochopitelně projevy zástupců Evropské atletiky a Českého atletického svazu, představení všech zúčastněných zemí a na závěr zazní státní hymna v podání Moniky Absolonové.

VIP vstupenky nejen na čtvrteční večer a slavnostní ceremoniál jsou stále v prodeji. Využijte šanci vidět atletické hvězdy při jejich bojích o nejvyšší posty. Vstupenky do VIP zóny na jednotlivé programové bloky je možné zakoupit pouze na VIP pokladnách O2 areny. Více informací naleznete na stránkách www.praha2015.org.

ČAS, Karolína Farská