Big Hero 6 – animák co má koule

Animovaný celovečerní příběh plný akce o geekovských superhrdinech potěší celou rodinu.

big_hero_6_movie-2880x1800Rl6An8o

V posledních letech se roztrhl pytel s dobrými animovanými filmy, na které už nechodí o nedělích jenom děti, protože poskytují zábavu i dospělým napříč diváckým spektrem. Minulý rok mě osobně například potěšila pokračování filmů Jak vycvičit draka anebo Já, padouch.

imagesBig-Hero-6-Movie-2014

Film Velká šestka (Big Hero 6) na první pohled nijak více neupoutá, ale obrázek jakéhosi robota připomínajícího maskota slavného francouzského výrobce pneumatik mne přeci jen zaujal natolik, že jsem film shlédl. A rozhodně nelituji.

 _1405448049  Big-Hero-6-Movie-Reviews1

Film má perfektní spád, dostatek akce a na své si přijdou milovníci srdceryvných příběhů i fanoušci superhrdinských sci-fi filmů. Navíc postavy i prostředí jsou stylizovány ve stylu japonského animovaného průmyslu, který v posledí době také zažívá velký boom. Nechybí samozřejmě ani superzloduch a v hlavní roli je obrovský, obstloustlý, nemotorný robot Baymax, kterého prostě nemůžete nemilovat. Všechny scénky s Baymaxem jsou jedním slovem super.

big-hero-6  cde26722820dd8f0f5ef271191f2b253

Celkově je film velmi milým překvapením od produkce Disney, která v posledních letech většinou chrlila snímky s typickým klišé romantických pohádkových příběhů nebo teenagerovské komedie na úrovni seriálů stejnojmenného televizního kanálu (a myslím tím samozřejmě Hannu Montanu ještě před tím, než se z ní stala mírně řečeno lehká děva Hollywoodu). Příběh je možná až moc jednoduchý a pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí těch „zlých“, kteří nakonec vlastně zas tak zlí nejsou, přesto ale film chytne za srdce, pobaví a po jeho skončení nebudete mít pocit promarněného času.

Skok+ tedy doporučuje a to opět kdykoli a s kýmkoli. 8/10