Blýská se Jágrovi na lepší časy ?

Blížil se termín uzávěrky přestupů v NHL a tak se stalo to, co očekával snad každý. Generální manažer Devils chtěl předejít ztrátě budoucího člena hokejové síně slávy bez jakékoliv náhrady a tak Jágra s jeho končící smlouvou raději vyměnil, aby za něj získal alespoň nějakou náhradu.

Mnozí experti ovšem očekávali přesun slavné osmašedesátky do týmů jako Montreal, Boston, Pittsburg či Detroit, realita byla ovšem pro mnohé velmi překvapivá a Jágr putoval do ráje důchodců na Floridu. Zde by se mu mělo dostat podstatně více prostoru na ledě a právě ten mu po odvolání trenéra Devils Petera Debora velmi scházel.

464777910_slide

Florida momentálně nijak nezáří …

Florida se za svou existenci v NHL, kde působí od roku 1993 probojovala do vyřazovací části pouze jednou. V letošním ročníku má ovšem podstatně větší naději než například Devils. Panteři drží aktuální první nepostupovou příčku se ztrátou pouhých dvou bodů na osmý Boston.

Osmá štace Jaromíra Jágra má dle přání generálního manažera Panterů oživit především tamní mladou ofenzívu a jejich přesilové hry (Florida má třetí nejhorší přesilové hry z celé ligy). V neposlední řadě by měl Jaromír přilákat tamní fanoušky do útrob BB&T Centra, kam v průměru chodí poloviční návštěva z téměř dvacetitisícové kapacity. Návštěvnost mají Panteři dokonce vůbec tu nejhorší v celé lize.

464777908_slide

Probudí vítězná premiéra Jágrovo bodové trápení ?

Největším tahákem sobotních utkání NHL byl zajisté premiérový start Jaromíra Jágra v dresu Floridy Panthers. Premiéra se Jágrovi vydařila, když jeho nový tým dokázal otočit nepříznivé skóre a nakonec také zvítězit. Z Jágrova herního projevu, kdy mimochodem strávil na ledě něco málo přes 17 minut, byl navíc cítit nový impuls, který získal svou výměnou a tak se snad pro českého forwarda blýská na lepší časy.

464790838_slide

Několik milníků těsně před zdoláním …

Jaromír Jágr momentálně prodloužil svou šňůru utkání bez jediného kanadského bodu na rekordních devět utkání. Naposledy si česká osmašedesátka připsala asistenci 7. února v duelu New Jersey s Montrealem.

tabulka

Stále tak Jágrovi chybí jediná branka pro vyrovnání Phila Esposita (717 branek) na páté příčce historické tabulky střelců. V tabulce kanadského bodování ligy (branky + přihrávky) může Jágr postoupit dokonce již na průběžnou čtvrtou příčku, ke zdolání Rona Francise (1798 bodů) mu totiž schází pouhých 14 bodů.

Všem fanouškům nejúspěšnějšího českého hokejisty tak nezbývá doufat, že se jeho osmá štace na Floridě, stane i přes všechny okolní skepse, zároveň nejlepším místem pro úspěšné oživení jeho v poslední době skomírající produktivity.

464773518_slide

464782812_slide

464790556_slide

Foto: nhl.com