Galvas nosí převratnou novinku v extralize – helmu se zabudovanou kamerou

Praha, 2. 11. 2014 – Historický hokejový okamžik, unikátní pohled na hru a další zpestření hokejových přenosů. I tak lze mluvit o kameře v helmě. Poprvé v české hokejové historii byla použita v nedělním utkání TELH během zápasu Třince s Libercem. Kamera zabudovaná v helmě snímá hru tak, jak ji bezprostředně vidí a zažívá hráč. Konkrétně ji nyní nosí největší bojovník extraligy a vedoucí muž statistiky Radegast index Lukáš Galvas.

Jaká je při extraligovém hokeji atmosféra přímo na ledě, jak hráči dávají najevo emoce, jak vypadá střet se soupeřem z pohledu hráčů, jaké to je lehnout si do střely proti letícímu puku nebo jak neskutečně rychlá je celá hra? Také o tom občas přemýšlíte a chtěli byste alespoň na chvíli zažít pocity profesionálního hráče a být svědkem rozhodujících situací, a to ideálně bez jediného šrámu? Radegast, oficiální pivo TELH, ve spolupráci s ČSLH to za vás vyřešil.

Jako první tuto novinku nosí Lukáš Galvas (HC Oceláři Třinec), který se stal největším bojovníkem extraligy za měsíc říjen. Kamera v helmě není na první pohled vidět, ale je integrovaná přímo do jeho zelené helmy pro nejlepšího hráče Radegast index.

nahledDSC_5739

Helmu se zabudovanou kamerou jsme důkladně testovali, takže se stejně jako fanoušci těším, až uvidím výsledek z ostrého zápasu,“ komentuje novinku Lukáš Galvas. „Dokonce nevím o tom, že by něco podobného bylo k vidění v cizině, takže pro hokejové fanoušky to bude skutečně unikátní pohled na hru,“ myslí si hráč, který jako první v extralize nasadil při ostrém utkání na hlavu helmu s kamerou.

Kameru v helmě bude vždy pravidelně nosit Radegast index hráč měsíce. Záběry budou k vidění v České televizi, na oficiálních kanálech hokejové extraligy a také na Facebooku Radegast.

Popis Radegast index:

Radegast index je parametr statistik, který je od sezóny 2013/14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře.

Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce. Více na http://novy.hokej.cz/tipsport-extraliga/radegast-index.

Popis Týmový Radegast index:

Týmový Radegast index je součtem individuálních Radegast index bodů hráčů daného týmu. Za body dosažené v Týmovém Radegast indexu budou odměněni fanoušci klubu (1 600 týmových bodů = 5 sudů piva Radegast zdarma v hokejové hospodě; 2 000 týmových bodů = 5 sudů piva Radegast zdarma v hokejové hospodě + fandící sety). Grafiku znázorňující Týmový Radegast index najdete na hokej.cz v sekci Radegast Index.

TZ, foto: Marian Jažowitz