Čarodějnice

V Pražských Vršovicích, jsme měli to štěstí, že jsme narazili na čarodějnici. Ano, řeč je o únikové hře z portfolia lostrooms, nikoliv o obsluze která byla velmi milá.  Na úvod nám byly představeny veškeré únikové hry, a že jich není málo, které lostrooms nabízí a v podstatě jsme byli nalákáni na další návštěvu. Zmíním snad jen “černý pokoj”, kde soutěžící nic nevidí a jsou naváděni svými spoluhráči z jiné místnosti, ale o této hře snad někdy jindy.

Pracovní úkol zněl jasně, přemoct starou ošklivou čarodějnici a navařit do zásoby lektvar štěstí. Co už také jiného s pátečním večerem. Upřímně řečeno, veškeré nabité zkušenosti s hraním únikovek, nám byly v čarodějnické místnosti k ničemu, protože rébusy a hádanky byli na naprosto jiné úrovni, než jsme mohli do teď zažít. Velmi originální a neotřelé principy nám znepříjemňovaly cestu k lektvaru už od samého začátku. Ono přemýšlejte v pátek večer, ale pokud jsme se chtěli dostat ven, museli jsme nastartovat mozkové závity na plné obrátky.

Hrou nás provázela malá obrazovka, díky které jsme se chytali sebemenších nápověď, toto bych vypíchl jako příjemný prvek, neboť v této hře je velmi snadné ztratit nit a vydat se do slepé uličky. Mnohokrát nám visel klíč k další metě doslova nad hlavami a někdy i ve tmě vidíte víc než za světla, ale touto zkušeností nechť si každý hráč projde sám.

Za redakci Skok+ určitě Čarodějnici doporučujeme a věříme, že s lostrooms se velmi brzy ještě setkáme.

www.lostrooms.cz