Chelsea vyloupila Etihad Stadium a zamotala čelo Premier League

Manchester City v pondělí odmítl na svém stadionu vrátit se do čela Premier league a po prohře s Chelsea nechal na čele tabulky londýnský Arsenal, na který ztrácí po 24. kolech 2 body. Se stejnou ztrátou je za Arsenalem i Chelsea, která má jen horší skóre než City.

Etihad Stadium čekal boj o čelní příčky a na hřišti to tak kvalitou hry i vypadalo, o čemž svědčí 6 žlutých karet (3:3) a poměr střel 25:18. Ačkoliv proti Petru Čechovi stál nejlepší útok ligy, Chelsea neinkasovala, což se stalo základem zisku třech bodů.

Od začátku se hrálo ve vysokém tempu a divákům, kteří na zápas dorazili, se muselo nasazení obou týmů určitě líbit. První větší šanci si vypracovali domácí. To se Yaya Toure protáhl do vápna z pravé strany, našel na malém vápně Silvu, ale ten balón netrefil přesně a míč doskákal jen vedle Čechovy branky.

Domácí se tlačili do útoku (velice aktivní byl především španělský reprezentant Navas) a odměnou jim byla série rohových kopů. Z jejich zahrávání však Čecha výrazně neohrozili. Naopak mohli ještě inkasovat. Po jednom z rohů se dostali hosté do přečíslení 4 na 1, Hazard přichystal do jasné pozice míč Ramiresovi, směr jeho střely Hart přečetl a vyrazil míč do bezpečí.

Ve 32. minutě stadión Etihad na pár okamžiků ztichl. Ramiresovu střelu ještě domácí obrana odvrátila, míč se však dostal proti noze Branislava Ivanoviče a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. 0:1. Hosté mohli své skóre před přestávkou ještě navýšit. Eto´o se uvolnil na levé straně, poslal křížný balón přes celé vápno, osamocený Hazard však orazítkoval pouze břevno.

Aby si brankové konstrukce hráči Chelsea užili dostatečně, otřel hostující Matič svou střelu na začátku druhého poločasu o spojnici tyčky a břevna. Jeho střela ze střední vzdálenosti určitě gólové parametry měla. Navíc pár minut poté Cahill trefil pro změnu tyč, když hlavičkoval po jednom z rohů.

Když se začal zápas lámat, vystřihl svoje excelentní zákroky i Petr Čech. Nejdříve čelil přímému kopu Silvy, který zakroutil míč do horního rohu branky, český reprezentant však levou rukou míč vytěsnil na roh. A pak podruhé, když střídající Jovetic napřáhl zpoza vápna a svou střelu skryl za obránce. Čech si míč přece jenom našel, vyrazil na roh a znovu držel akcie svého týmu nahoře.

Nejlepší útok ligy do konce zápasu gól nevstřelil a tím si situaci na čele PL zkomplikoval. Dalším dílem k rozluštění může být tento víkend, kdy Arsenal zajíždí na Anfield Road do Liverpoolu.