recenze knihy Neviditelný výbor: Vzpoura přichází

Protože máme rádi naše čtenáře a záleží nám na jejich rozhledu, tak čas od času máme příležitost zrecenzovat i něco nového a zajímavého. Nyní se nám dostalo té příležitosti, že pro vás můžeme zrecenzovat knihu Neviditelný výbor: Vzpoura přichází od zajímavého a rostoucího nakladatelství Rubato. Tímto bych rád vyjádřil dík panu Jardu Tvrdoňovi, spolumajiteli nakladatelství, že mi knihu za 200kč poskytl.

Francouzská literatura je mi velmi blízká a okolnosti k této knize jsou tak zajímavé, že jsem si nemohl dovolit tuto knihu nechat ujít. A totéž doporučuji hned na úvod i Vám milí čtenáři. Už jen okolnosti a autorství knihy. Hned v úvodu je čtenáři řečeno, že autor vlastně není a pod úvodem je podepsán Th. T. Tajemnost. Dle Francouzů, tedy přesněji dle francouzské policie je text z pera 37 letého Julie Coupata. Dokonce se mu policie odměnila za tento text trestním stíháním, a pokud se nemýlím tak i soudní vazbou. O to víc se do tohoto textu pustit

Kniha je psána ve velmi svižném moderním tempu, text sice vychází z francouzských reálií, ale vše je hned pod čarou dobře vysvětleno a nedochází k nějakému zmatení a nepochopení knihy. Za to patří obrovský dík nakladatelům, že si s tímto dali pro českého čtenáře práci. Kniha by se dala rozdělit do 2 částí.

První část knihy je věnována současnosti. Sice z pohledu Francouze na Francii, ale na naši společnost se dá absolutně s klidem též aplikovat. Dále je první část dělena na dalších 7 kruhů.

První kruh pekla – hodnocení sama sebe a svého odcizení.

Druhý kruh pekla – imigrace, a je to opravdu problém? Kdo žije tam, kde se narodil?

Třetí kruh pekla – vztah lidí k práci. Zde je popsáno klasické čecháčkovství => v práci lezu po kolenou, abych splnil představy zaměstnavatele s cílem stoupat po hierarchii firmy a to vše v kontextu vyprávění mezi kamarády jak mám vše „na háku“.

Čtvrtý kruh pekla – propojenost prostředí.

Pátý kruh pekla – ztráta víry v ekonomii.

Šestý kruh pekla – ekologie. Sedmý kruh pekla – konec národního státu.

Pokud čtenář přečte knihu až sem a nenechá se odradit, tak na zbývajících stranách se skrývá úžasný bojový manuál pro přežití Nás proti Nim. Nechci zde nikterak spoilerovat, tak nebudu prozrazovat co vše autor zde prozrazuje a co zde radí, prostě, přečtěte si to.

Pokud jste čtenáři s nadhledem a rádi u knih přemýšlíte, tak mohu tuto knihu jen doporučit. Krásně popisuje co je v naší společnosti špatně ale zároveň popisuje, jak to lze zlepšit a co pro to udělat. Není to kniha pro někoho, kdo má své zaryté názory a neumí přijmout, tedy zamyslet se nad jinými názory. Pro všechny ostatní mohu jen doporučit, dozvíte se hodně zajímavého.