Liverpool remizoval s West Bromwich, United prohráli se Stoke

Manchester United opět ztratil, tentokrát na hřišti Stoke City. Rudí ďáblové nastoupili v základní sestavě s Juanem Matou, který přestoupil do Manchesteru z Chelsea za rekordní sumu. I když hosté měli po většinu zápasu více ze hry, vyložené gólové příležitosti si však nevypracovali. Skóre zápasu otevřel v první půli Charlie Adam, který z přímého volného kopu ze střední vzdálenosti trefil hostujícího obránce, který změnil směr střely, a domácí se ujali vedení 1:0.

Nástup do druhého poločasu patřil hostům, po pár minutách našel Mata krásnou přihrávkou za obranou van Persieho a ten chladnokrevně vyrovnal. Hosté sice byli aktivnější, bránu domácích ale neohrozili. Když se pak z ojedinělého útoku ke střele dostal znovu Adam a zpoza vápna trefil parádně horní roh branky United, předznamenal tím další zápas rudých ďáblů bez bodu. I když se United snažili vyrovnat, vstřelit druhý gól se jim nakonec nepodařilo a připsali si v této sezóně již 8. prohru.

Stoke City – Manchester United sestřih

V rámci 24. kola zavítal Liverpool do Birminghamu na hřiště West Bromwich Albionu. „The Baggies“ v posledních dvou zápasech na svém hřišti získali 4 body za výhru nad Newcastlem a cennou remízu s Evertonem. To na druhé straně Liverpool se mohl před tímto zápasem pyšnit druhým nejlepším útokem ligy – celkem 57 vstřelených gólů (lepší je jen Man City s 68). V základní sestavě domácích nastoupil jihlavský odchovanec Matěj Vydra.

Jako první zahrozili domácí, když po rohovém kopu Mulumbu střílel k pravé tyči, Gerrard však stál v trajektorii střely a míč uklidil do bezpečí. Hosté pozorně bránili a z jednoho postupného útoku otevřeli jako první skóre. Sterling dostal balon českou uličkou za obranu, ve vápně předal Suarezovi a ten na zadní tyči našel Sturridge, 0:1. Postavení Sturridge bylo na hraně ofsajdu, gól však byl uznán.

Na začátku druhé půle mohl vyrovnat po rohovém kopu domácí obránce McAulley, jeho umístěnou hlavičku však Mignolet bravurně vytáhnul. Po hodině hry mohl navýšit skóre Suaréz, tváří v tvář proti Fosterovi, ale neuspěl. Toto byl zlomový okamžik zápasu. O pár minut později nabídl svou chybou Toure Anichebemu šanci vyrovnat a ten nezaváhal, 1:1. Obránce Liverpoolu nepochopitelně nahrával napříč pokutovým územím, kde stál Anichebe úplně sám. Školácká chyba, která stála Liverpool dva body do boje o čelní příčky Premier League.

Víkendové výsledky PL
Newcastle Utd – Sunderland 0:3 (19. pen. Borini, 23. Johnson, 80. Colback), West Ham – Swansea City 2:0 (26. a 45+1 Nolan), Everton – Aston Villa 2:1 (74. Naismith, 85. Mirallas – 34. Bacuna), Stoke City – Man United 2:1 (38. a 52. Adam – 47. van Persie), Cardiff City – Norwich City 2:1 (49. Bellamy, 50. Jones – 5. Snodgrass), Hull City – Tottenham 1:1 (12. Long – 51. Paulinho), Fulham – Southampton 0:3 (64. Lallana, 70. Lambert, 75. Rodriguez), West Bromwich – Liverpool 1:1 (67. Anichebe – 24. Sturridge), Arsenal – Crystal Palace 2:0 (47. a 73. Oxlade-Chamberlain)