Pražské derby přineslo tentokrát jedinou branku

Nadprůměrná návštěva druhého letošního derby mezi hokejovou Spartou a Slávií viděla jedinou branku, na kterou se navíc čekalo až do poslední minuty základní hrací doby.  V momentě, kdy už skoro všichni očekávali prodloužení zápasu, umlčel holešovickou Tipsport arénu Jaroslav Bednář, který v case 59:19 vstřelil vítězný gól Slávie. Letošní bilance soupeřů je tedy srovnána po jednom vítězství.

Do utkání vstoupila domácí Sparta velmi aktivně, když hned od první minuty doslova uzavřela svého soupeře v obranném pásmu. Následující minuty patřili rovněž domácím, ovšem k vyložené šanci se prozatím nedopracovali. V polovině první třetiny se v přesilové hře řítil na hostujícího brankáře Réway, ovšem toho zastavil přinejmenším sporný ofsajd. V druhé části první periody zahrozili sešívaní ve dvou po sobě jdoucích početních výhodách. Zatímco v té první, se k větší šanci nedostali, v té druhé už Staňovu branku ohrozil Krejčí. Těsně před první sirénou sehrála také Sparta přesilovou hru, ovšem nebezpečně vyhlížející kombinaci Pecha s Rolinkem zastavil brankář Furch.

Úvodní část druhé třetiny byla po hokejové stránce mírně slabší. Větší šance přišla až v šesté minutě v obranném pásmu hostů, tentokrát si Furch poradil i s Ďalogovým zakončením. V následné přesilové hře domácích měl hostující brankář opět plné ruce práce, branka ani tentokrát nepadla. Následoval kolotoč neproměněných šancí na obou stranách. Nejprve se neprosadil před Staňovou brankou Sklenář s Bednářem, na druhé straně opět pohrdnul tutovkou Ďaloga. Ačkoliv bylo ve druhé třetině k vidění hned 16 střeleckých pokusů (z toho  14 sparťanských), branka ani ve druhé třetině nepadla.

Třetí třetina se oddávala ve stejném marnotratném duchu ze strany domácí ofenzívy. Furch měl zkrátka jako obvykle v derby pražských “S” svůj den. V závěru třetí třetiny byla již znát mírná křeč na obou stranách, kdy oba celky chtěly za každou cenu vstřelit rozhodující branku. K nevoli většiny domácích fanoušků se hokejisté branky přeci jen dočkali, když se v case 59:19 dostal k odraženému kotouči hostující kapitán Bednář, který již se zakončením do odkryté klece neměl sebemenší problém. Druhé letošní derby tedy udolala nejtěsnějším rozdílem Slávia a srovnala tak letošní sérii na 1:1.

HC SPARTA PRAHA – HC SLAVIA PRAHA 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 60. Bednář (Sklenář, Tomica), rozhodčí: Šindler, Pavlovič – Komárek, Ondráček,vyloučení: 2:3,
bez využití, střely na branku: 31:15, diváci: 9 929, nejlepší hráči: Marek Ďaloga – Dominik Furch

HC Sparta Praha: Staňa – Ďaloga, Mikuš, Polášek, Piskáček, Hrbas, Barinka, Švrček, Pilař – Kumstát, Pech, Rolinek – Réway, Hlinka, Buchtele – Bahenský, Cingel, Sabolič – Dvořáček, Volek, Černoch. Trenér: Josef Jandač

HC Slavia Praha: Furch – Kolařík, Krejčí, Knot, Štich, Novák, Beňovič, Barák – Stránský, Vas, J. Doležal – Sklenář, Bednář, Tomica – Klhůfek, Školiak, T. Doležal – Veselý, Poletín. Trenér: Ladislav Lubina

BK, foto: hc-slavia.cz