Sparta doma opět zvítězila

Po krátké reprezentační pauze nastoupila HC Sparta v posledním kole hokejové Tipsport extraligy před Vánocemi opět před domácím publikem proti HC Kometa Brno a stejně jako před dvěma týdny proti Plzni dokázala rozdílem jediné branky zvítězit 3:2 a potvrdila tak zlepšující se formu.

Lépe ovšem začali hosté, když už v první minutě mohli hrát po faulu na Výborného přesilovku, Sparta se ale úspěšně ubránila a stav se tak zatím neměnil. Poté už ale domácí chytili otěže hry pevně do svých rukou a převahu na ledě zúročil v jedenácté minutě francouzský reprezentant ve sparťanských službách Yorick Treille. Za hosty se ještě v první třetině nadvakrát pokusil vyrovnat Svoboda,ale neuspěl.

Druhá třetina se nesla v obdobném duchu a převaha domácího mužstva se opět proměnila v branku ve 24. Minutě, když po odražené střele Macholdy dorážel za Hoviho záda Smoleňák. Ani druhou přesilovku po provinění domácích hráčů a následný tlak nedokázala Kometa využít a naopak na druhé straně mohl ještě navýšit vedení Ton, ale zakončení se mu nepodařilo. Nakonec domácí přeci jen snížili zásluhou Veselého, který se ocitl sám před Pöpperlem a dokázala propasírovat puk mezi jeho betony.

Třetí část začala vyloučením brněnského Mojžíše, ale hned nato následovalo dvojí vyloučení domácích, když se proti pravidlům provinili Vykoukal a Ton. Velkou převahu ale Brno, hrající skoro 70 vteřin přesilovku pět na tři, znovu využít nedokázalo a Sparta se s vypětím všech sil ubránila. Naopak z trestné lavice vyjíždějící Ton mohl v úniku opět zvýšit vedení, ale rychlý kotouč na modré nedokázal zpracovat. Další vyloučení hostí už tentokrát potrestal Broš, který dopravil do brněnské sítě odražený puk po nahození od O‘Briena. Hosté dokázali odpovědět tři minuty před koncem a po krásné souhře Brabence a Dlouhého snižoval na 2:3 Erat. To bylo ovšem ze strany Komety vše a ani následná power play již výsledek nezměnila. Sparta tak potvrdila zlepšení výkonu po ne zcela podařené podzimní části.

posted by: Pavel Drápal