Kam na lyže – Saalbach Hinterglemm to jistí

Jestli Vás také nebaví sjezdování na přeplněných českých sjezdovkách, co takhle zkusit kopce u sousedů. Seznamte se s jedním z nejimpozantnějších lyžařských areálů v Rakousku, jen co by kamenem dohodil.

Region
Saalbach Hinterglemm se nachází cca 100km na jih od Salzburku v údolí Glemm, poblíž německých hranic. Lze se do něj dostat pouze z jednoho směru. Během zimy se tento resort stává jedním z největších a nejvíce moderních lyžařských areálů v Alpách. S impozantními vrcholky Kitzbühler Alp je Saalbach ideální destinací pro zimní sporty. Ať už se jedná o lyžování, snowboard, běžkaření či zimní procházky, očekávejte jen tu nejvíce vyvinutou infrastrukturu a servis.

Fakta o Saalbach Hinterglemm
Poloha: 1003m nad mořem
Počet obyvatel: 2900
Lůžková kapacita: 19061
V zimě r. 2012-2013 zde přespalo: 1.512.446 lidí

200km sjezdovek mluví za vše, z toho 90km snadných, 95km středně náročných a 15km obtížných. 55 lanovek Vám umožní vybrat si tu pravou sjezdovku právě pro Vás. Sjezdovky jsou zkrátka všude, kam dohlédnete. To ale není vše, v areálu najdete různé sněhové a zábavné parky.

Komfort
Od roku 2000 bylo investováno do lanovek, sjezdovek a sněhových děl cca 257 milionů EUR. Nyní se očekává investice dalších 10 milionů EUR. Stará kotvová lanovka bude nahrazena sedačkovou, vše je podřízeno komfortem lyžařů.

Více rodiny méně peněz
Pod tímto sloganem hledejte speciální akce převážně pro děti, v určité dny si zde zalyžují například 15ti letí zcela zdarma. Jindy si zas koupíte 3 denní permanentku a Vaše dítě je osvobozeno od poplatků atd.

Zábava
Areál není zaměřen pouze pro lyžaře. Co si takhle zkusit lukostřelbu, jízdu na saních v korytu nebo třeba jízdu na sněhovém skútru? Pro náročnější klidně i paragliding, limity zde nemají hranic. K tomu všemu zde pořádají tematicky doprovodné programy.

01.  – 22.02.2014 BMW Winterfreude
Všichni motorový nadšenci si mohou vyzkoušet jízdu v BMW na sněhu a ledu.

19. – 20.02.2014 snowXschoolgames
MASH  – Národní šampionát v Bernkogelbahnu v Saalbachu
MASH znamená Musika, Art, Snowboard a vůbec vše co děla snowboard sportem – týmový duch.

12. – 14.03.2014 Školní Olympiáda
Snowboardové mistrovství

14.03.2014 Weekend Charity Race
Místní hvězdy soutěží pro dobro věci

27. – 30.03.2014
Oslava 100 let založení lyžařského klubu Saalbach Hinterglemm.

Kuchyně
Místní restaurace se předhánějí uspokojit i ty nejnáročnější gurmány a věřte mi, je opravdu radost v jedné takové místní hospůdce posedět. Můžete tak ochutnat tradiční rakouskou kuchyni “Kasnocken”, “Speckknödel”, “Ripperl” a “Bladl”.

Nejlepší na závěr
Každý návštěvník hraje svojí roli ve vlastním lyžařském filmu. Můžete se třeba nechat natočit profi kamerou, jak sjíždíte sjezdovku, vyfotit se se svými přáteli na nejkrásnějších místech hor i bez fotoaparátu, či si jen stáhnout statistické informace o Vaší jízdě. Například kolik kilometrů jste nalyžovali nebo v jaké nadmořské výšce jste se kdy nacházeli. Vše je uloženo na základě čárového kódu Vaší permanentky.

http://www.saalbach.com/

Další areál co může Skok+ jednoznačně doporučit.