Plzeň porazila na domácím ledě Slávii 4:2 a ujala se vedení v semifinálové sérii

plz-3kolo-BHC ŠKODA PLZEŇ – HC SLAVIA PRAHA

Semifinálové  boje mezi Škodou Plzeň a Slávií Praha se přesunuly za vyrovnaného stavu (1:1) na půdu Západočechů. O výsledku utkání rozhodla především poslední minuta první třetiny, kdy se domácím povedlo vyprovodit Slávii do kabiny společně s dvoubrankovým slepencem. Hosté kalhoty nestahovali ani za tříbrankového vedení domácích, když v závěrečné třetině dokázali díky dvěma brankám zdramatizovat utkání. O závěrečnou klapku dnešního příběhu se postaral domácí Kratěna, díky čemuž se Škodovka poprvé ujala průběžného vedení této semifinálové série.

Mnozí by si mohli vykládat důležitost okamžiku v podobě semifinálového utkání tuzemské nejvyšší hokejové ligy hrané v západočeské metropoli všelijak. Teorie o uzavírání veřejných staveb k dnešní příležitosti (nákupní a lékařská centra) jsou ovšem mylná, avšak malá shoda okolností tu přeci jenom je ; ) Zatímco uzavření jednoho z největších obchodních center v Plzni bylo vynuceno pádem stropu, uzavření vyprázdněné pomyslné marodky domácích realitou je. Do dnešního zápasu nastoupila v bílo modrých dresech řada vyléčených opor (Hanzlík, Kratěna, Pletka).

První větší šanci měla Slávie při početní výhodě, ovšem Skokan branku netrefil. Naopak ve stejném oslabení domácích zahrozil Dvořák, jenže k zakončení se v poslední chvíli nedostal. V 18. minutě vypálil nebezpečný projektil Johnson, ten propadl Furchovi mezi betony a směřoval za brankovou čáru. K nevoli domácích stihl ještě Furch zareagovat a puk na poslední chvíli vypálil z brankoviště. Černou hodinkou, resp. minutkou Slavie by se dala nazvat ta poslední v první třetině. Nejprve se v přesilové hře po Strakově přihrávce trefil Vlasák a druhou branku domácích přidal pouhou vteřinu před sirénou Kratěna, čímž zkolaudoval pomyslnou šibenici sešívaných.plz-3kolo

Herní převaha Škodovky byla znát i ve druhé třetině a tak si brankář hostí na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemohl. Mezi kandidáty o zápis do listiny střelců se neúspěšně řadil jeden plzeňský hráč za druhým, jmenovitě pak Johnson a v další přesilové hře potom Poživil s Kratěnou. Ve 27. minutě hráli domácí opět přesilovou hru, ve které Kovář vybídl křižnou přihrávkou Straku a ten nedal Furchovi sebemenší šanci.

Tříbrankové vedení museli domácí usilovně bránit především při přesilových hrách hostí, kdy vážněji zahrozili Hertl se Skokanem. V úvodu třetího dějství vymazal výborně chytající Mazanec také Růžičku či Kadlece. Téměř dvouhodinovou neprůstřelnost Mazance v této semifinálové sérii pokazil až v 50. minutě Tomica, který tečoval Jelínkovu střelu z mezikruží. Pět minut před závěrečnou sirénou mohl pečetit vítězství domácích Kratěna, ten ovšem nezvolil nejvhodnější způsob zakončení do odkryté klece. V závěru utkání hráli Slávisté přesilovku a tu předčasně ukončil Kadlec, když dělovkou od modré upravil výsledek na jednobrankový rozdíl. V závěru utkání naordinoval trenér sešívaných hru bez brankáře, jenže tu potrestal střelou do prázdné klece Kratěna a pečetil tak vítězství škodovky.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC SLAVIA PRAHA 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. Vlasák (Martin Straka, Vampola), 20. Kratěna (Jan Kovář), 27. Martin Straka (Jan Kovář, Vampola), 60. Kratěna – 50. Tomica (Jelínek), 59. Kadlec (Kuboš)

Vyloučení: 4:5

Diváci: 7 526

HC Škoda Plzeň: Mazanec – Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre – Johnson, Jan Kovář, Martin Straka – Kratěna, Vampola, Pletka – Schleiss, Kašpařík, Vlasák – Dvořák (21. Petruška), T. Sýkora, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar

HC Slavia Praha: Furch – Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma, Dresler – Micka, P. Jelínek, Tomica – Hertl, V. Růžička ml., Sklenář – Žejdl, Alinč, Krenželok – Vrdlovec, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek

stav série: 2:1