Horyho BONUSOVÝ Vánoční pochod

Jak jsme již na podzim informovali o prvním ročníku Horryho pochodu karlštejnském, tak nyní se 8.12 odehrál pochod bonusový, Vánoční Horryho pochod. Skok+ samozřejmě nemohl chybět a proto Vám, našim věrným čtenářům, přinášíme krátkou reportáž z této akce.

Pochod byl naplánován skrze večerní Prahu s degustací místního svařeného vína, trdelníku a podobných vánočních potěšení. Oproti podzimnímu pochodu se věhlas myšlenky Horryho pochodu velmi rozšířil, takže účastníků bylo dokonce 18. Obrovský skok oproti předešlé akci a jsem zvědav, jak to na budoucím jarním pochodu bude vypadat.

Sraz byl stanoven na romantickém místě “pod ocasem” na Václavském náměstí. Jako vždy, přesnost je naší doménou, takže sraz naplánován na 16h se reálně odehrál v 16:30. Po úvodním seznámení, ze kterého jsem si stejně moc nepamatoval, jsme vyrazili vstříc večerní Praze.

Hned první zastávka byla u prvního stánku se svařeným vínem na horní části Václavského náměstí. Co mohu vyzdvihnout, je výborná organizace účastníků pochodu, protože na 100 ujetých metrech jsme se všichni dokonale ztratili. Svařák nabízeli za krásných 50 Kč a vážení přátelé, byl pitelný. Pochválit musím matadora Horryho pochodů, byl připraven na všechny situace a placatka s Tullamore udělala svařák výrazně lepším.

Druhý záchytný bod byl na dolní části Václavského náměstí. Zde nestojí za zmínku vůbec nic. Snad jen to, že jsme se zase všichni poztráceli a prvních 15minut jsme se hledali a druhých 15minut volného času jsme se hledali podruhé. Svařák se tentokrát nekonal, podařilo se nám jej “urvat” za pochodu při přesunu na Staroměstské náměstí, ale to bych předbíhal.

Od dolní části Václavského náměstí se naše cesta ubírala směrem na Staroměstské náměstí. Musím říct, že tento úžasný nápad mělo asi dalších 200.000 lidí, kteří se touto trasou vydali též. Rád bych tímto vzkázal šikovnému kapsáři, co se mu hodilo mých 50 Kč v kapse, ať si je hezky užije. Při cestě na Staroměstské náměstí si spíše myslím, že jsem byl tlačen, než že bych někam šel, protože těch lidí bylo neuvěřitelné množství. Byl jsem velmi překvapen, že jsme se na Staroměstském náměstí na chvilku všichni setkali a díky břitkému humoru některých účastníků jsem byl velmi mile překvapen, že jim nikdo nerozbil „hubu“.

Jak bylo naplánováno organizátorem, na Staroměstském náměstí jsme my a zbytek Prahy viděli právě probíhající představení na Orloji. Dojít od Orloje do Pařížské ulice, jak kdosi poznamenal – na nákupy, se ukázal jako nadlidský výkon a ztratili jsme se komplet všichni. Opět je na místě poděkování neznámému dárci za dodaný svařák, není nad to se hezky zeptat. Po asi 30 minutách jsme se sešli na rohu Pařížské ulice u Cartiera. Výlohy mají krásné, osobně jsem zjistil, že na mém účtu se nachází asi tolik, abych si mohl od Cartiera koupit leda tak aktuální katalog s produkty.

No, skupina se sešla a padl spásný návrh, že Vánoční Prahy bylo už dost a je čas na pivo. Volba padla na Hells Bells u letenských sadů. Reference vypadaly dobře, tak jsme se vydali na cestu. Z pařížské jsme přešli Vltavu a přes Letenské sady s malou zastávkou na ultra odporný punč/griotku jsme úspěšně dorazili do cíle.

 

 

Světe div se. Dorazil i ten, který v životě neušel více jak 20 metrů v kuse, nikdy nejel MHD, v autě podle mě dělá úplně všechno, a na jehož počest byl celý pochod pojmenován. Ano, dorazil Horry. Zase na druhou stranu nebylo moc o co stát, ale když dorazí ten, po kom je pochod pojmenován, tak je asi vhodné jej zmínit… A co se dělo dál? Probíhalo vyhodnocení pochodu, přípravy na jarní pochod Posázavím a řešení dalších nesmírně důležitých událostí, jako například zda místní kuchař umí s mikrovlnkou a podobné úvahy.

 

 

Takže Vážení čtenáři, neseďte stále u facebooku, zvedněte zadek a pojďte s námi na Jarní Horryho pochod!