Jak uniknout Rychlým šípům aneb foglarovka naživo

V pořadí už čtvrtá zastávka naší redakce při putování po pražských únikových hrách nás tentokrát zavedla na Královské Vinohrady, kde skupina nadšenců vytvořila ve sklepení domu v Italské ulici únikovou místnost nazvanou „Tajemství hlavolamu“.

  

Příběh je založen na nejznámějších románech Jaroslava Foglara o Rychlích šípech a ústředním motivem je tajemný hlavolam ježek v kleci, který v sobě ukrýval tajemství létajícího kola. Celkově hodnotíme tuto únikovku velmi pozitivně, i když jsme utéci málem nestihli. To ale bylo možná kvůli tomu, že jsme přišli v až příliš početném složení (5 dospělých a nemluvně) a některé úkoly nám trvaly drahně dlouho. Doporučuju tedy 3-4 hráče, to je podle mě ideální složení na většinu únikovek.

     

Přesto jsme nakonec uniknout ve stanoveném čase jedné hodiny dokázali, a i na to létající kolo došlo. Opět nás překvapilo mnoho vychytávek a zapeklitostí, které si pro nás tvůrci místnosti připravili, i když malou výtku bych měl k až příliš jednoduchému ježkovi v kleci, který by si tady zasloužil možná větší roli a absenci více technických vychytávek. Na druhou stranu moderní technologie k Rychlým šípům úplně nepatří a prostředí klubovny bylo využité dokonale.

Takže jak jsem již napsal, celkově Skokplus určitě doporučuje, tato únikovka patří k jedněm z těch lepších, které může centrum Prahy nabídnout. Jejich stránky najdete zde: http://www.tajemstvihlavolamu.cz/