HANA ZAGOROVÁ V TĚCHTO DNECH DOKONČUJE NOVÉ ALBUM, KTERÉ VYJDE V KVĚTNU

Sedm let museli fanoušci Hany Zagorové čekat na její nové studiové album. To konečně vyjde 9. 5. 2014 u Supraphonu, od kterého zpěvačka v únoru převzala Diamantovou desku za 10 miliónů120 tisíc prodaných zvukových nosičů. Ty vydal Supraphon v průběhu uplynulých pětačtyřiceti let. V součtu s velkým množstvím CD, jež vyšly ještě u jiných vydavatelství (Multisonic, Tommü Records, Sony Music), je Hana Zagorová bezpochyby nejprodávanější českou zpěvačkou všech dob.

Jedna z nejočekávanějších nových nahrávek letošního roku se v těchto dnech dokončuje ve studiu Daniela Hádla, který je i jejím producentem. V diskografii Hany Zagorové půjde o jubilejní dvacáté studiové album. Stálice naší populární hudby připravuje tucet nových písniček v týmu složeném ze známých autorů, s některými z nich spolupracuje poprvé. Po pěti letech Haně Zagorové napsal novou písničku Jiří Zmožek a po delší odmlce přispěl i legendární Pavel Žák. Posluchači se mohou rovněž těšit na skladby Jiřího Březíka, Karla Vágnera, Petra Maláska nebo Vítězslava Hádla. Objeví se tu i songy od Jury Hradila či Radka Bangy. Mezi textaři jsou zkušení autoři jako Eduard Krečmar, Václav Kopta a poprvé v podání Hany Zagorové zazní text od renomovaného básníka Lubomíra Feldeka. Tři písně si otextovala sama zpěvačka. Vybrány byly i čtyři převzaté melodie francouzské a polské provenience.

Dala jsem si na čas, chtěla jsem mít na albu kvalitní věci, kterým rozumím. Natočila jsem vyznání z pocitů, které jsou sjednocujícím prvkem. Písničky o pocitech, které nás provázejí každodenním životem. Proto jsou o lásce, zradě a naději, dodává k chystané novince Hana Zagorová.

AKTUÁLNÍ KONCERTNÍ VYSTOUPENÍ

V květnu Hana Zagorová se svými koncerty zavítá na Slovensko a do konce sezóny má ještě několik vystoupení v tuzemsku. Na 18.6. připravuje speciální komorní recitál do pražského divadla Kalich.

04.5. Prievidza
05.5. Žilina
06.5. Piešťany
07.5. Pezinok
14.5. Uherské Hradiště
15.5. Blansko
18.6. Praha – divadlo Kalich
21.6. Bohumín

www.zagorovahana.cz                

TZ – Supraphon