Již popáté odstartuje Běh pro gorily!

V sobotu proběhnou českou metropolí davy v gorilích maskách. Jde o již tradiční charitativní akci, kterou pořádá Agentura Hera ve spolupráci se Zoo Praha. Její výtěžek bude použit na podporu projektů pražské zoologické zahrady na ochranu goril ve střední Africe.

Pátý ročník Běhu pro gorily odstartuje v sobotu 7. června ve 14 hodin jako již tradičně z Hradčanského náměstí. Cílem pětikilometrové trasy bude náměstí Republiky, kde vyhlásíme vítěze i celkový výtěžek.

„V minulých letech jsme díky běhu podpořili činnost strážců rezervace Dja v Kamerunu i projekt Toulavý autobus, jehož cílem je ukázat dětem z pralesních oblastí živé gorily i další zvířata v záchranných stanicích a absolvovat vzdělávací programy,“ uvedl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. „Stejně tomu bude v případě letošního výtěžku.“

Tradičního Běhu pro gorily se může zúčastnit opravdu každý. „Nejde v něm totiž o rychlost, ale o chuť přispět svou účastí na dobrou věc,“ vysvětluje Matouš Rajmont z Agentury Hera. „Startovné činí 500 Kč, přičemž celou touto částkou závodníci podporují ochranu goril. Díky našim partnerům navíc získávají gorilí masku, originální tričko se startovním číslem od společnosti Gorila Mobil, vstupné do fitness centra World Gym a jednorázové vstupné do Zoo Praha.“

Další ceny pak čekají na běžce v cíli. Vylosovaní účastníci získají zájezd do Keni pro dvě osoby od cestovní kanceláře Čedok, zážitkový program Chovatelem na jeden den a NO LIMIT kartu na vstup do Zoo Praha. Speciální cenu pak získá i běžec s nejoriginálnějším gorilím kostýmem.

Pro účastníky běhu budou podél trasy připraveny občerstvovací stanice s pitím a ovocem. V cíli se mohou účastníci těšit na ochutnávku melounů či speciálně upraveného zeleného čaje a hlavně na koncert skupiny And the End a DJ Pedra. Pro ty, kdo budou chtít přispět na gorily jinou formou než během, bude k dispozici sběrný tubus na vysloužilé mobilní telefony od firmy Rema Systém. Za každý takto vybraný mobil putuje dalších 10 korun na projekty na ochranu goril realizované pražskou zoo.

Prozatím rekordního, loňského Běhu pro gorily se zúčastnilo 612 závodníků, přičemž výtěžek činil 339 000 korun.

zoo-02

zoo-03

TZ, foto: Tomáš Adamec