Kavárna Světnička

Únava z horkého dne nás zavedla do malebné kavárničky Světnička v Korunní ulici, které již víc jak rok kraluje majitelka, paní Romana Žáková. A že to dělá vskutku dobře, poznáte hned při vstupu. Z nově zrekonstruovaných prostor bývalého sklepení na Vás okamžitě dýchne domácí P7306330atmosféra, umocněná vkusným a útulným interiérem. Hlavní část kavárny má 5 stolků k sezení pro cca 15 osob. V druhé části, kde najdete dětský koutek, je sezení pro 8 až 10 osob. Obsloužit Vás přijde sama paní majitelka, která je též autorkou všech úžasných moučníků, koláčů a palačinek, které jsou samozřejmě denně čerstvé. P7306334Já jsem například neodolala ještě teplému jablkovému koláči, který byl vynikající. Mimo klasickou nabídku je menu obohaceno o velký výběr palačinek z celozrnné mouky, bez vajec a mléka. Palačinky můžete mít jak na sladko s různými příchutěmi a čerstvým ovocem, tak na slano např. s mozzarelou a špenátem, či slaninou. Nezapomíná se zde ani na návštěvníky s bezlepkovou dietou, na své si přijdou i vegetariáni a vegani. Vše je připravováno z čerstvých surovin, takže si na objednávku při větším počtu hostů počkáte o něco déle, ale to vůbec nevadí. Můžete si zatím číst v časopisech, které jsou zde k dispozici, samozřejmostí je wifi. Kavárna je zcela nekuřácká.P7306329

Nápojový lístek Vás ohromí širokou nabídkou zajímavých nápojů. Teď v horkých letních dnech jistě přijdou vhod domácí limonády do džbánu. Připraveny jsou z čerstvých citrusů s mátou, meduňkou nebo zázvorem. Ovšem taková okurková nebo melounová či mix ovoce, tak to je teprve lahoda 🙂 Kdo však nachází osvěžení ve formě kávy jako je Frappé, kakao Frappé, ledové espresso, ledová káva, zklamán neodejde. V nabídce jsou též alkoholické nápoje a koktejly jak alko, tak nealko.

Nechybí zde ani dětský koutek, který je od hlavní části kavárny oddělený, takže zde maminky s dětmi mají větší klid a děti zase neruší ostatní P7306333hosty. Dětský koutek je plný hraček pro kluky i holky, pro menší i větší. Pro ty úplně malinké je připravená kolébka, kterou si přisunete ke stolu a při povídání s kamarádkou kolébáte.

Odcházeli jsme maximálně spokojeni. Ceny odpovídají dané lokalitě. A věřte, lepší kavárnu v okolí náměstí Míru nenajdete.

Skokplus jednoznačně doporučuje.

Kontakt: Korunní 24, Praha 2 – Vinohrady, tramvajová zastávka Šumavská, Tel.:+420 776 580 321

e-mail: kavarna.svetnicka@seznam.cz

http://www.kavarna-svetnicka.cz/