Kometa padla se Zlínem v prvním finále ČP play-off jednoznačně 0:3

Domácí PSG Zlín prodloužil svou vítěznou sérii v letošním play-off na pět utkání v řadě. Tentokrát přidali domácí hokejisté korálek do svého vítězného růžence za hladké vítězství v prvním finálovém duelu s brněnskou Kometou 3:0. Hostům nepomohlo k překonání výborně chytajícího Kašíka čtyřiatřicet střeleckých pokusů. Druhý duel finálové série o pohár T. G. Masaryka se odehraje v pátek 18. dubna opět na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně s úvodním buly v 18:20 hodin.

Brňané vlétli do utkání doslova jako kometa, jejich ofenzivní pojetí ovšem zhatila vlastní chyba při střídání, kdy se v jednu chvíli klouzalo na ledě hned šest hráčů s modrými dresy v poli. Domácímu Marušákovi na zhodnocení přesilové hry stačilo pouhých sedm vteřin, když od modré procedil puk za Trvajova záda. O výborné stínění před hostujícím brankářem se při první vstřelené brance PSG postaral Köhler. Velmi brzo mohl přidat už druhou branku domácích Holík, ten ale z mezikruží poslal kotouč pouze na obhlídku kolem Trvajovi branky.

Na druhé straně pohrdl prázdnou brankou při nabídnuté přesilové hře hostující Hruška. V 15. minutě se přeci jen domácí radovali znovu díky důsledné dorážce domácího snipera Balaštíka. Druhá branka Zlína padla z velmi podobné situace, když hostující obrana zapomněla na osamoceného a opět výborně stínícího Köhlera před brněnským brankářem. Domácí PSG vystavili v první třetině Kometě lekci z produktivity, když čtyřicetiletého veterána Trvaje v brněnské kleci obdarovali pouze pěti úspěšnými zákroky.

Druhá třetina vyzněla herně opět lépe pro Kometu, ovšem brankový ukazatel se měnil pouze u domácího PSG. Zlínští zvolili taktiku vyčkávání na chyby hostů, což sklidilo své ovoce ve 36. minutě. Nejprve Melenovský vybojoval puk v útočném pásmu, následně jej servíroval Honejskovi a ten se střelou ke vzdálenější tyči hostujícího brankáře nemýlil. V závěru druhé části byl opět v obrovské šanci hostující Svoboda, jeho snahu na korekci výsledku ovšem zhatil Kašíkův luxusní semafor.

Ve třetí třetině vygradovalo zoufalství brněnské ofenzívy. Co naplat že Kometa jen ve třetí třetině vyslala na Kašíka hned 16 střeleckých pokusů, zatímco Trvaj se marně zahříval pouze u dvou vlaštovek z holí PSG. Výborně chytající Kašík začaroval pro tento duel svou klec ukázkově a domácí Zlín si připsal první skalp do čtyřdílné skládačky za titulem.

F1: PSG Zlín vs HC Kometa Brno – 3:0 (2:0 – 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Marušák (Leška, Köhler), 15. Balaštík (Köhler, Zámorský), 36. Honejsek (Melenovský)

Vyloučení: 6:3, Využití: 1:0, Diváci: 7000, Střely na branku: 15:34, Stav série: 1:0

PSG Zlín: Kašík – Zámorský, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček

HC Kometa Brno: Trvaj – Žižka, Miller, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Dujsík – Pivko, Čermák, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Koreis, J. Svoboda – Burian, Mrázek, Vondráček – Raška