Sparta opět nadělila Kometě na jejich území osm branek !

Hokejistům pražské Sparty se na ledě Brňanů v letošním roce až nevídaně daří. V rámci 32. kola nejvyšší tuzemské hokejové soutěže dokázala Sparta opět porazit svého soka a opět tomu bylo díky nevídaným osmi vstřeleným brankám, čímž se vzájemné skóre po dvou zápasech v hale Rondo zaokrouhlilo na úctyhodných 16:3 pro Pražany.

V utkání nejprve poslali do vedení hostující Barinka s Rolinkem. V prostřední části dokázala Kometa srovnat a do závěrečného dějství šli oba soupeři za nerozhodného stavu. Jasnou převahu hosté potvrdili, když během dvou minut vsítili hned tři branky a ve zbytku utkání přidali ještě dvě. Sparta tak porazila Kometu na svém ledě opět pomocí osmi vstřelených branek a díky tomu se vyhoupla již na průběžnou druhou příčku extraligové tabulky.

IMG_2479

První třetina moc útočného hokeje nepředvedla. Hosté byli podstatně aktivnější před brankářem Falterem, ten si ale výborně poradil s ataky Klimka s Rolinkem. V závěru první třetiny hrála Kometa přesilovou hru, ovšem šest vteřin před jejím koncem to byla oslabená Sparta, kdo se radoval z první branky. V 19. minutě prostřelil Barinka od modré čáry vše co mu stálo v cestě.

Druhá třetina probíhala podstatně ve vyšším tempu. Nejprve poslal hosty ve 25. minutě do dvoubrankového vedení Rolinek, který svůj projektil stihl uklidit do domácí klece těsně před jejím posunutím. Regulérnost jeho branky ověřovali také rozhodčí na videu. Kometa za nepříznivého stavu přidala na důrazu, což přineslo kýžené ovoce. Nejprve se v přesilové hře prosadil tvrdou střelou od modré Kempný, časomíra odkrojila 27. minut. Následně mohli srovnat po chybné rozehrávce hostů Hanzlík s Dusíkem, kteří se osamocení před Novotným prosadit nedokázali. V další přesilové hře už k vyrovnání průběžného skóre přeci jen došlo. Ve 33. minutě si našel cestu do hostující klece Ptáčkův nahozený projektil.

IMG_2517

O dvě minuty později se opět radovali Pražané, to když domácí obraně ujel Pech s Rolinkem, který pohodlně uklidil kotouč do Falterovi branky. V závěru druhé části hrála Kometa dvounásobnou přesilovku, kterou ovšem trestuhodně využít nedokázala.

Do závěrečné třetiny vlétla Sparta jako uragán a hned od počátku tohoto dějství diktovala tempo hry. Ve 43. minutě přidal čtvrtou branku hostů Forman, kterého přesně našel Cingel. Dvouminutový black-out domácích pokračoval, když se v následných šancí prosadili také sparťanští SaboličCingelem. Čtyřbrankové manko bylo pro domácí lavičku dost a tak si Kometa vyžádala oddechový čas. Pauza ovšem nic zásadního nepřinesla, naopak další branku přidal Cingel, jehož projektil tak trochu podcenil domácí brankář Falter. Posledním hřebíkem do pomyslné rakve domácích přidal Pech, který se stihl prosadit v poslední minutě utkání při jeho samostatném úniku. Sparta tak v letošní sezóně i podruhé nasázela domácí Kometě neuvěřitelných osm branek.

IMG_2574

HC KOMETA BRNO – HC SPARTA PRAHA 2:8 (0:1, 2:2, 0:5)

Branky a nahrávky: 27. Kempný (Hruška, Ptáček), 33. Ptáček (Ton, Němec) – 19. Barinka (Pech, Mikuš), 25. Rolinek (Kumstát, Pech), 35. Rolinek (Pech, Piskáček), 43. Forman (Cingel), 45. Sabolič (Pech, Kumstát), 45. Cingel (Ďaloga, Mikuš), 52. Cingel (Forman, Piskáček), 60. Pech

Rozhodčí: Mikula, Polák – Gebauer, Lederer, vyloučení: 7:11, využití: 2:1, v oslabení: 0:1, střely na branku: 29:28, diváci: 7200 (vyprodáno), nejlepší hráči: Michal Kempný – Tomáš Rolinek

HC Kometa Brno: Falter – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Vágner – Hruška, Němec, Ton – Káňa, Čermák, Dočekal – Burian, Koreis, Vondráček – Honejsek, Ostřížek, Holec – Zohorna

HC Sparta Praha: Novotný – Polášek, Eminger, Mikuš, Ďaloga, Piskáček, Barinka, Švrček, Pilař – Buchtele, Hlinka, Klimek – Rolinek, Pech, Kumstát – Sabolič, Cingel, Forman – Dvořáček, Bahenský, Procházka

BK, Foto: Michal Eger (hc-kometa.cz)