Litvínov a Třinec krůček od semifinále Česká pojišťovna play off

HC ŠKODA PLZEŇ – HC VERVA LITVÍNOVplz-01

Čtvrtfinálové boje mezi Litvínovem a Plzní jsou právem označovány jako ty nejvyrovnanější! Pátý duel této série proběhl podle stejného scénáře, jako v předchozím střetnutí, až na jeden detail. Ve čtvrtém měření sil dokázala Škoda Plzeň prolomit neporazitelnost Vervy při rozhodování v samostatných nájezdech. V pátém duelu rozhodla o vítězi opět tato dovednostní činnost a opět prohrál domácí tým, ovšem tentokrát se hrálo v Plzni a Litvínov tak vytěžil postupový mečbol do semifinále!

V utkání se obě mužstva držela zkrátka a bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu, která by mohla znamenat rozhodující branku. Hra začala být dynamičtější až od druhé poloviny utkání, když ve 26. minutě Mazanec vychytal Hanzlovu gólovku. Z následné akce domácí Kovář objel Kubáta a střelou zápěstím z mezikruží vymetl Francouzovo víko. Hosté se dlouhou dobu marně snažili o korekci výsledku, ale téměř vždy naráželi na organizovanou domácí obranu nebo výborně chytajícího Mazance. Elixír touhy po vyrovnávací brance si navíc hosté často kontaminovali vlastní nedisciplinovaností v podobě častého vylučování a hře v oslabení.

V polovině třetí třetiny pro změnu fauloval domácí kapitán Straka a hosté nabídnutou přesilovku využili bleskově, když Lukeš vyslal dělovku na domácího Mazance, kterému puk přeci jen propadl pod lapačkou a jen tak tak se dopotácel do domácí klece. I přes abnormální snahu domácích o vstřelení vítězné branky došel tento zápas do prodloužení. Jestliže v prodloužení branka nepadla, bylo to hlavně díky ofenzivnímu selhání domácích, neboť nedokázali využít ani jednu ze tří přesilových her.

Po dvou sériích měli litvínovští nůž na krku, když Škodovka vedla 1:0 a domácí Kovář tak mohl pečetit výhru domácích. Kovář ale Francouze nepřekonal a hosty v poslední šanci zachránil výborným blafákem Ručinský. Ve čtvrté sérii vychytal Francouz domácího Pletku, naopak Robin Hanzl svůj samostatný nájezd proměnil a tím zajistil Vervě mečbol této série!

HC ŠKODA PLZEŇ – HC VERVA LITVÍNOV 1:2 SN (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Kovář (Kratěna, Slovák) – 49. Lukeš (Ručinský), rozhodující sam. nájezd Hanzl

Vyloučení: 6:10

Diváci: 7508

HC Škoda Plzeň: Mazanec – J. Jeřábek, St. Pierre, Slovák, Jiří Hanzlík, Mozík, Frolo – Kratěna, Kovář, Pletka – Johnson, Martin Straka, Vlasák – Petruška, Lev, Vampola – P. Sedláček, Kašpařík, Hollweg. Trenéři: Razým a Michal Straka

HC Verva Litvínov: Francouz – Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Sklenička, Posmyk, Jareš – Rapáč, V. Hübl, Lukeš – J. Černý, Piroš, Ručinský – Gerhát, Lapšanský, R. Pšurný – Martynek, Hanzl, Trávníček. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol

Stav série: 2:3

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC SPARTA PRAHA

Dramaturg sértri-01ie mezi Třincem a Spartou měl toto hrací kolo pravděpodobně dovolenou, když domácí Oceláři celkem hladce rozcupovali pražskou Spartu 6:3 a ujali se tak vedení v sérii 3:2.

Domácí se ujali vedení hned v 8. minutě díky přesilovkové Růžičkově trefě do odkryté klece hostí. Ve 12. minutě přidal ruku k dílu také nejlepší střelec této série Adamský, který po samostatném úniku zvyšoval vedení domácích. Hosté vykřesali naději na zvrat díky krásné individuální akci Pilaře, který si projel celé kluziště a následně překonal i výborně chytajícího Hamerlíka.

Pražané si vytvořili řadu šancí i v úvodu druhého dějství, když o srovnání usilovali Broš s Tonem. Ve 27. minutě to byl domácí Hrňa, kdo se postaral o práci místního hlasatele vstřelených branek. V polovině utkání zvyšoval na 4:1 pro domácí Zíb. V následné akci kontroval sparťanský kanonýr Ton.

Ve třetím dějství se Pražané o zvrat snažili marně, naopak náskok domácích zvyšoval Zagrapan. Hosté dokázali už jen esteticky korigovat stav utkání díky přesnému zásahu Treilleho, ovšem poslední slovo měl domácí kapitán Bonk, který pečetil výhru domácích 6:3.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC SPARTA PRAHA 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. M. Růžička (Varaďa, Zíb), 12. Adamský (Polanský, Roth), 27. Hrňa (Zagrapan, Orsava), 31. Zíb (Bonk, M. Růžička), 49. Zagrapan (Hrňa, Orsava), 59. Bonk – 20. Pilař, 32. P. Ton (J. Hlinka, Forman), 56. S. Treille (Broš)

Vyloučení: 4:5

Diváci: 5112

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Ovčačík, Klouček, Lojek, Kania – M. Růžička, Bonk, Varaďa – Klimenta, Polanský, Adamský – D. Květoň, Peterek, Rákos – Orsava, Zagrapan, Hrňa. Trenéři: Turek a JankůHC Sparta Praha: Melicherčík – Pilař, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Milam, Jan Hanzlík, Philipp – P. Ton, Jar. Svoboda, Tenkrát – Hovorka, Broš, Pacovský – S. Treille, J. Hlinka, I. Rachůnek – Jánský, Bahenský, Forman – od 13. navíc Kočí. Trenéři: Jandač a Votruba

Stav série: 3:2