Legendární ALPHAVILLE v létě 2x v ČR!

alpha15. 8. 2013 Sedmihorské hudební a divadelní léto, areál firmy Kinghouse, SEDMIHORKY
16. 8. 2013 Buchlovské hudební léto, zámecký amfiteátr BUCHLOVICE

Známou německou „novoromanticky rock-popovou“ skupinu ALPHAVILLE, (aktuální sestava: Marian Gold, Martin Lister, Jakob Kiersch a David Goodes) lze jen těžko přesně zařadit. Jejich hudba je něčím zvláštní. Avšak pro ty, kteří jí porozuměli a jejich hudba jim mnohé evokuje, pro ty se stali ALPHAVILLE vášní na celý život. Kdo by neznal či nepamatoval zasněné, romantické ploužáky např. „Forever Young“ nebo nestárnoucí hity „Big In Japan“, „Sounds Like A Melody“ či „The Jet Set“, které dodnes zní z rádií na celém světě.

Kapela vznikla okolo vánoc v roce 1981. Ještě v roce 1983 koncertovali pod názvem „Forever Young“. Až v roce 1984 to byli Alphaville a navíc s prvním CD na trhu „Forever Young“. Kapela koncertuje pro charity a skládá i filmovou hudbu. V roce 1986 vychází další album „Afternoons in Utopia“ následované albem třetím „The Breathtaking Blue“ a albem „First Harvest“, které je považováno odborníky za nejlepší. Práce ve studiu a skládání hudby pro Hollywood zabralo kapele všechen čas. V roce 1993 zjistili, že již 10 let vlastně nekoncertovali, a tak vyráží na koncert do Bejrútu. Následovala další práce ve studiu, další alba a koncerty v Německu, po východní Evropě, v Peru. V roce 1999 vychází jejich 8 cédéčková antologie, mapující celou historii kapely „Dreamspaces“. Tento výjimečný hudební počin byl během prvních tří měsíců na trhu beznadějně vyprodán a kapela vyráží na turné s novou show, plnou dech beroucích světel a efektů. Jejich show se stávají proslulými a kapela koncertuje s velkým úspěchem po celém světě. Alphaville si podmanili i USA, kde vyprodali řadu koncertů. Se svým live albem „Stark Naked And Absolutely Live“ dosáhli v německé alternativní hitparádě na první příčku, kde se napevno usadili na celé 3 týdny!

Na přelomu roku 2001/2002 vydávají album „Forever Pop“. Podobnost s jejich Forever Young není náhodná. Forever Pop je soubor jejich nejznámějších hitů v nových tanečních remixech.

V roce 2003 vychází 4 cédéčkový box „Crazyshow“, jako pokračování antologie „Dreamspaces“. Kapela nadále neúnavně pracuje na nových skladbách a na dalším CD, které vyšlo v roce 2010 a nese název „Catching rays On Giant“, které obsahuje také známý a silně emotovní singl „I Die For You Today“, který dlouhodobě okupuje přední příčky rádiových hitparád v Německu.

Hrají bezmála 30 let a stále jim to šlape. Není čas ohlížet se zpátky, jejich pohled patří budoucnosti, a tak tito pionýři elektronického popu stále drží hrdě svoji vlajku popového umění vzhůru! Jejich show je stále ve světě hudby a světlech neonů energická a plná nápadů.

Jejich další živé vystoupení u nás nebude jen melancholickým a sentimentálním ohlédnutím a vzpomínkou na 80´ léta, ale i seznámením a představením s novější tvorbou kapely Alphaville!

Legendární Alphaville vás zve v létě hned na dva koncerty pro ČR! na dva krásné letní hudební festivaly! Užijte si léto s ALPHAVILLE! 15. 8. 2013 Sedmihorské hudební a divadelní léto, areál firmy Kinghouse, SEDMIHORKY a 16. 8. 2013 Buchlovské hudební léto, zámecký amfiteátr BUCHLOVICE.

Vstupenky na tyto koncerty jsou k dostání také na webu www.mastersofrock.cz!