Sparta posiluje útok – přichází Lukáš Pech!

pech_clanekSparta má další posilu do ofenzívy. Spolupráci s holešovickým klubem dnes dopoledne potvrdil podpisem smlouvy šikovný útočník LUKÁŠ PECH. Čtvrtý nejproduktivnější hráč základní části minulé sezony se po ukončení angažmá v Karlových Varech přesunul do Prahy. „Je pro mě velkou ctí stát se součástí klubu s takovou tradicí, jako má Sparta. Moc se těším,“ říká devětadvacetiletý forvard.

V dresu Energie prožil v uplynulém ročníku z osobního hlediska úspěšné období. Nasázel 22 branek a celkově měl průměr přes jeden získaný bod na zápas. „Z osobního hlediska to byla povedená sezona, ovšem z hlediska týmového tolik ne. Opět jsme se nedostali do play off a ještě měli nervy ve skupině o udržení. I proto jsem toužil stát se součástí týmu s těmi nejvyššími ambicemi,“ popisuje Lukáš Pech. Sparta tímto klubem podle jeho slov rozhodně je. „Je tady velmi kvalitní tým, a pokud si všechno vzájemně sedne, může přijít velký úspěch. Pevně věřím, že i já přispěji svým dílem k tomu, aby se nám v sezoně dařilo,“ doufá.

Poté, co Pech rozvázal smlouvu s Karlovými Vary a arbitráž potvrdila jeho výpověď, očekávalo se, kam reprezentační útočník zamíří. Rozjela se jednání na více frontách, ovšem nakonec došlo k dohodě se Spartou. „Jednání bylo rychlé a oboustranně korektní. Prakticky během víkendu jsme dotáhli veškeré detaily a Lukáš se stává od pondělí naším hráčem,“ vysvětluje Patrik Martinec, sportovní manažer klubu. „Jsme velice rádi, že jsme do sestavy získali dalšího kvalitního hráče. Ihned se připojuje k týmu a nastupuje do přípravy,“ dodává.

Šikovný útočník začal s hokejem v rodné Jihlavě. Ještě v juniorském věku na začátku roku 2001 přestoupil do Karlových Varů, kde patřil k nejnadějnějším mladíkům. Přes dvouleté hostování v prvoligové Kadani se postupně probojoval do sestavy prvního týmu, v sezoně 2004/2005 už nastoupil k 24 zápasům. Od následující sezony už byl v kádru Energie plně vytížen.

Největší moment jeho dosavadní kariéry přišel v dubnu 2009, kdy Karlovarští triumfovali ve finále proti Slavii a získali historicky první mistrovský titul. V šestém finálovém zápase se Pech trefil, šlo o jeho osmnáctý gól v sezoně. Energie v následujících letech na obrovský úspěch nenavázala a měla spíše záchranářské starosti, třikrát během dalších čtyř sezon se neprobojovala ani do čtvrtfinále.

Přesto byl Pech v trápícím se týmu vidět. V ročníku 2011/2012 byl nejproduktivnějším útočníkem Varů se 45 body ze základní části a dalšími 21 v rámci play-out, vysloužil si tak reprezentační pozvánku na Euro Hockey Tour. Na té si zahrál v sezoně 2012/2013, po které nakonec Karlovy Vary po dlouhých dvanácti letech opustil. Ještě předtím ovšem zvýšil své osobní maximum na 57 kanadských bodů v základní části (22 branek a 35 nahrávek.) Poprvé v životě mění v rámci extraligy dres, upsal se pražské Spartě.

hcsparta.cz