Letní Shakespearovské slavnosti 2012 – Zkrocení zlé ženy


Od 18. července mohou diváci navštívit rovněž komedie. Na pražský program se  vrací Zkrocení zlé ženy s Romanem Zachem a Tatianou Vilhelmovou, kterou v roli Kateřiny alternuje Jana Stryková. Hru o ženském i mužském zkrocení uvádí festival na otevřené scéně Hudební a taneční fakulty AMU.

Zkrocení zlé ženy uvádí festival už druhou sezonu. Rozverné představení v režii Daniela Špinara se loni bleskurychle vyprodalo a i letos patří k nejžádanějším titulům. „Kateřina je pro mě ženou svobody a nespoutanosti,“ říká o své postavě Tatiana Vilhelmová a podobně vidí hubatou Kateřinu i alternující Jana Stryková. „Kateřina touží po tom, aby si jí někdo všiml, ale odmítá se přizpůsobit a chovat se podle očekávání jako něžná květinka  – chce, aby ji milovali takovou, jaká je,“ říká Stryková.

Petruchia hraje opět Roman Zach, jako obletovanou Bianku uvidíme letos Terezu Vilišovou. Biančina nápadníka Lucencia znovu ztvární Vojtěch Dyk v alternaci s Matoušem Rumlem. Dále hrají David Novotný, Vladimír Marek, Oldřich Vízner, Pavel Kikinčuk, Jiří Černý, Michal Kern, Petr Vančura ad. Komedie je na programu od 18. do 22. července na scéně Hudební a taneční fakulty AMU. Tam se vrátí ještě od 6. do 18. srpna a naposledy ji uvidíme od 20. do 25. srpna na Pražském hradě.

Jak uvádí mluvčí festivalu Magdalena Bičíková, „Loni vyprodané Zkrocení zlé ženy bude mít letos jen v Praze třiadvacet repríz, takže je tu zatím ještě dostupné“.

Vstupenky mohou diváci koupit v síti Ticketportal