Lev odehraje v přípravě 10 utkání

levSoustředění ve Švýcarsku a Finsku nebo turnaje v Praze a Rize. To a mnohem více čeká hráče Lva během přípravy na novou sezonu KHL. Nový ročník pro lvy odstartuje srazem 10. července srazem všech hráčů v pražské Tipsport areně. Do začátku KHL odehrají svěřenci kouče Sýkory deset zápasů proti zajímavým soupeřům.

Začátek přípravy

Pro lvy skončila letošní sezona poměrně brzy. Od konce února si většina týmu užívala dlouhého volna, ale někteří lvi shodili brusle teprve s koncem MS. Reprezentanti tak mají jen dva měsíce „prázdnin“. „Oficiálně začínáme podle reglementu KHL 10. července, kdy se celé mužstvo schází v Praze,“ objasňuje start dalšího ročníku hlavní trenér Sýkora.

Lvi ale ani během přestávky nezahálejí. „Hráči mají individuální plány a trénují samostatně,“ komentoval přípravu svých svěřenců Sýkora. A právě individuální přípravu vystřídá v polovině července první týmový kemp. Stejně jako v loňské sezoně odjede Lev na soustředění do Švýcarska. Během alpského pobytu budou hráči nabírat především fyzičku a svalovou hmotu.

Soustředění ve Finsku

Zápasy přijdou až ve druhém soustředění, během kterého rozloží Lev svůj tábor ve finském Valkeakoski. V zemi tisíce jezer sehraje tým dvě utkání. Nejprve se utká se Severstalem Čerepovec. Právě s tímto týmem odehrál pražský celek utkání i v průběhu loňské přípravy a vyhrál jasně 4:0. Letošní zápas bude speciální i z jiného důvodu.

V brance Severstalu by se totiž mohl představit bývalý lev Jakub Štěpánek, který se nedávno stal další posilou ruského týmu. Druhé utkání sehraje Lev proti týmu Lukko Rauma. Tedy týmu, kde v minulé sezoně působili hned dva lvi, brankář Petri Vehanen a útočník Justin Azevedo. Navíc pro Vehanena a jeho brankářského kolegu Atte Engrena bude utkání speciální i kvůli tomu, že v Raumě oba začínali svoji kariéru.

Hned 5 zápasů v Praze

Po finské anabázi se lvi přesunou zpět do Prahy, kde zůstanou téměř až do konce srpna. Během této doby sehraje Lev 5 utkání. 12. srpna startuje Prague Hockey Cup, kterého se v Tipsport areně zúčastní týmy z Ufy, Rigy a Kazaně. Vstupenky na každý hrací den turnaje (oba zápasy) budou stát 50 Kč. Majitelé permanentek a VIP karet HC LEV Praha či HC Sparta Praha pro sezonu 2013/2014 budou mít vstup zdarma.

Další zápas čeká lvy 22. srpna, kdy nastoupí doma svěřenci trenéra Sýkory proti EHC Red Bull Mnichov. Mnichovský tým bude znát nejlépe švédský útočník Calle Ridderwall, který loni proti tomuto celku nastupoval v rámci německé DEL ligy v dresu Düsseldorfu.

Finiš přípravy v Rize

Příprava vyvrcholí třemi zápasy v lotyšské Rize. Turnaje se zúčastní hned šest týmů KHL – domácí Dinamo Riga, Lokomotiv Jaroslavl, SKA Petrohrad, AK Bars Kazaň, Dinamo Minsk a samozřejmě Lev. Poté už Novotný a spol. budou vyhlížet start nového ročníku KHL.