Lev Praha padl i ve třetím derby se Slovanem Bratislava

2013-01-15-slovanDnešní derby mezi pražským Lvem a bratislavským Slovanem zaznamenalo hned několik zajímavostí. Právě tento zápas mohl být příčinou neúčasti hvězd NHL na příštích zimních olympijských hrách v Soči (2014). Právě toto riziko ovšem vedení KHL nechtělo připustit a proto na poslední chvíli přeci jen zasáhlo a rebelujícímu Višňovskému start za Slovan zakázal.  Návštěvnický rekord nakonec nepadnul, dnešní utkání vidělo 15,5 tisíc diváků. Slávistická svatyně v podobě O2 Arény Pražskému Lvu body ani napočtvrté nepřinesla. Slovan Bratislava si i nadále drží neporazitelnost v česko-slovenském derby na půdě KHL.

Výborný vstup do utkání zastínila velká pasivita

Lev se ujal vedení hned v první minutě díky přesnému zásahu z vlastní dorážky Jakuba Klepiše. Úvodní rychlá branka jakoby nasadila domácím růžové brýle a na projevu hry to bylo výrazně znát. Již v 6. minutě se Bakoš prokličkoval středním a útočným pásmem načež z přečíslení tři na dva dočista vymetl Štěpánkovu pravou šibenici. V 8. minutě využil nedůslednost v domácí obraně Ölvecký a zvýšil již na 2:1. Když v 15. Minutě neudržel Štěpánek Miklíkovu dalekonosnou střelu, jež dorazil na brankové čáře ještě Bližňák, připadali si snad všichni čeští návštěvníci jak v nějaké „pohádce“, neboť se v ceně jízdenky MHD dokázali ocitnout v „Bratislavě“ – atmosféra díky drtivé většině slovenských fandů svědčila spíše o domácím prostředí pro hosty. V závěru první třetiny mohl Slovan otupené hře domácích nasázet ještě řadu branek, ovšem Štěpánek nebo mnohody i štěstěna byla proti.

Zlepšená hra domácích ve druhé třetině

Ve druhé třetině bylo znát mírné zlepšení hry domácích, kteří si již začali vytvářet drobné šance. I přesto to byly Hosté, kdo zvýšil zásluhou Kytnára již na tříbrankový rozdíl. Hra, která se přelévala z jedné strany na druhou, doplňovala řada nepřesností na obou stranách. Kontaktní gól domácích zajistil ve 27. minutě opět Jakub Klepiš, který dorážel opět svou vlastní střelu do hostující sítě. Následně mohl na 3:4 snížit Němec, ten ve velké šanci ale Januse nepřekonal. Štěpánkovu klec opět držela štěstěna, když Miklík pálil pouze do tyče. Z následné tlačenice před hostující brankou sice domácí kotouč za brankovou čáru dotlačili, ovšem až po hvizdu rozhodčích a tak z toho byla pouze menší roztržka mezi Janusem a Novotným, který si vysloužil dvouminutový trest. Radost z tříbrankového náskoku po cestě do kabin překazil hostům ve 40. minutě Rachůnek, který snížil na 3:4.

Slovan si vítězství ve třetím dějství uhlídal

Třetí dějství se nesla opět v duchu pasivního hokeje. Lev měl v závěru utkání hned dvě šance na korekci výsledku. Především tu první šanci, v podobě nabídnuté přesilové hry v 53. minutě ovšem trestuhodně promrhal, když se zmohl pouze na vyslání jediné střely z půle hřiště směrem na Janusovu branku. V posledních dvou minutách hráli domácí další přesilovou hru, ovšem Slovan dokázal odolávat závěrečnému tlaku, včetně pokusu o hru bez brankáře domácích.