Lvi padli v prodloužení a na domácím ledě budou odvracet mečbol Magnitky

F5: Sobota 26.4.2014, 13:00 (Metallurg Magnitogorsk vs HC Lev Praha)

Velmi opatrné utkání bylo k vidění v pátém duelu finálové série play-off KHL. Ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu a tak bylo jasné, že tentokrát mnoho branek nepadne. Prognózy dostály svých předsudků, když v základní hrací době padlo shodně po jedné brance do sítě obou soupeřů. V prodloužení byli šťastnější hosté, čímž se poprvé ve finálové sérii ujali vedení a již v nadcházejícím zápase mohou zvednout nad hlavy Gagarinův pohár.

V první třetině byli střelecky aktivnější hosté, ovšem branka nepadla ani na jedné straně. Ve 26. minutě prokličkoval Kovář kolem Sekáče a naservíroval puk Mozjakinovi, který nedal Vehanenovi sebemenší šanci. Diváci viděli uklidněné utkání, ve kterém rozhodčí protentokrát vůbec nemuseli obsazovat lavice pro hříšníky. Lev Praha zužitkoval své ofenzivní snažení hned v z kraje třetí třetiny. Ve 43. minutě se z velmi nenápadné šance prosadil Azevedo, když dokázal tečovat nahozený kotouč přesně za Košečkinova záda.

Kanadský snajpr pražského Lva prokázal své střelecké umění v každém z finálových duelů, ve třetím utkání se dokázal prosadit hned dvakrát. Vyrovnávací branka nakopla Lva, ovšem hosté co do porce úkolů pro brankáře na druhé straně hřiště také nezaostávali. V závěru základní hrací doby branka nepadla a tak utkání došlo do prodloužení.

Časomíra utkání nakonec dokráčela pouze do 69. minuty. Obránci Lva si trestuhodně pohrávali ve svém obranném pásmu, až se k puku dostal Mozjakin, který svou druhou brankou v utkání zařídil mečbol a šanci zvednout nad hlavu Gagarinův pohár již v následujícím utkání.

Série pokračuje šestým duelem a zároveň posledním utkáním na půdě Lva Praha. Zápas bude zahájen v O2 Aréně v pondělí 28. Dubna od 19:00.

F5: Metallurg Magnitogorsk vs HC Lev Praha – 2:1 OT (0:0 – 1:0 – 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Mozjakin (Kovář), 69. Mozjakin (Kovář, Zaripov) – 43. Azevedo (Ševc, Zackrisson)

Vyloučení: 0:0, Využití: 0:0, Diváci: 7700, Střely na branku: 25:36, Stav série: 3:2

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Metljuk – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Kazionov, Brent, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Timkin, Osala, Malinovskij – Potěchin

HC LEV Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O´Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Ullström, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai