Pražský Majáles 2013

Majáles jsem měl vždy rád. Byl to vždy příjemný festival na začátku jara, kde bylo plno studentů, dobré pivko a příjemné kapely. No prostě párty jak má být. Loňský rok už ale byl ve znamení toho, že nám Majáles dospívá. Už to není takový ten malý fesťáček konající se na Jižním městě, kam přišlo pár studentů. Už to začíná být festival se vším všudy a to prakticky v centru Prahy, ve Stromovce. Tento ročník nebyl jiný, jen nám Majáles opravdu dospěl. Organizačně absolutně bezchybný festival s obrovskou plejádou kapel a jednotlivých interpretů, završený korunovací krále a obrovským ohňostrojem.IMG_0123

Letos bylo rovnou 7 podií a předvedlo se to nejlepší z české a slovenské hudební scény. Zvláště obrovské očekávání bylo od kapely Kryštof, která slíbila ukázat atmosféru svých halových koncertů. A že ty stojí za to. Rovnou tedy jimi začnu, ať Vás dlouho nenapínám. Koncert předvedli skutečně na úrovni. Je vidět, že Kryštof už je obrovská kapela, která ví, co chce ukázat svým divákům, respektive posluchačům. Pódiové efekty, speciální rampa, světla, to vše ukazovalo jedinečnost vystoupení.  To že začalo lehce mrholit, určitě nevadilo a nesmylo to nic z lesku celého vystoupení Kryštofů. Ano, musím přiznat, že ačkoli vystoupení bylo skvělé, WP_001567kapela stále staví na svých silných poprockových písních a lehkého exhibicionismu. Samotné vystoupení by vydalo za samostatný koncert, a kdo nešel, velmi prohloupil.

Před Kryštofy jsme měli čest vidět i Tomáše Kluse, který je velmi kontrastní s Kryštofy, ale na škodu to rozhodně není! Bohužel pro Tomáše, jehož vystoupení není už uzpůsobeno tak velkým festivalům. Zde by chtělo lehce zabrat a jen dvě kytary zde určitě nestačí. Samozřejmě publikum, včetně mě, mu jeho „milujte lásku“ stále berou a vystoupení bylo povedené.

IMG_0198Velmi milým překvapením byla mini stage na patře redbulláckého autobusu. Vynikající formu zde předvedla kapela Peneři strýčka Homeboye (PSH). Jejich Všichni už jsou v Německu dav definitivně rozhicoval a byl k nezastavení. Po nich přišli Skyline a už jsem měl pocit, že dav autobus snad zbourá, atmosféra byla neuvěřitelná. Tak si přesně vystoupení na festivalu představuji.

Nesmím opomenout ani vystoupení Mig 21, které ale bylo pro mě lehkým zklamáním. Jako kdyby se přes kopírák vzalo loňské představení, oklepalo a letos znovu předvedlo. Je obrovská škoda, že Mig 21 se lehce zasekli a zastavili svůj rozvoj. Potenciál tam samozřejmě je.

Kapel samozřejmě byla celá řada, každý si našel svoje. Vynikající 100 zvířat, Polemic, Inekafe, Monkey Busines a mnohem více.

Mohu říct, že i Praha má svůj skvělý festival, který má co nabídnout. Organizačně, jak jsem již psal, byl zvládnutý bravurně a každý si zde našel to svoje. A konečně nebyla fronta na pivo a na vodku! Za celý Skok+ byla naprostá spokojenost a příští rok se s Vámi určitě zase podělíme o naše zážitky. Kdo ví, třeba i Praha bude mít svůj Sziget.

Skok+ hodnotí 90%