Matthew McConaughey má AIDS

Po shlédnutí několika vyloženě komerčních titulů jsem se rozhodl zkusit film s vážnější notou –Dallas Buyers Club (v češtině Klub poslední naděje), který podle popisu nabídne asi tolik legrace jako Krampolovi vtípky v Nikdo není dokonalý (mimochodem pořad, jenžto se minulý rok odporoučel na věčnost). Obsazení McConaugheyho a Jareda Leta, kteří rozhodně nepatří mezi mé oblíbence, jsem se trochu bál, ale film mě velmi příjemně překvapil.

Oba herci zde podávájí skvělý výkon v rolích, na které rozhodně nejsou zvyklí a Matthew pro mě po skvělé scénce ve Vlkovi z Wall Street opět výrazně stoupnul. Na roli se museli oba herci zbavit většiny tělesné váhy a nutno říci, že přípravu nepodcenili. Příběh podle skutečné události o vidlákovi z Texasu, který se jednoho dne dozví, že je HIV pozitivní má dobrou atmosféru let osmdesátých a prvních pár minut jsem měl co dělat, abych poznal přihřátého Jareda Leta v dámském outfitu (chtěl bych vidět reakci jedné kamarádky, která je zarytá fanynka 30 Seconds To Mars a všeho s Jaredem:)

Dallas Buyers Club

Film má zajímavý příběh a s hlavním hrdinou docela soucítíte, i když je to takový moula, který spěje k nevyhnutelnému konci. Výborný je jeho nápad na business s neschválenými medikamenty vycházející z logické snahy za každou cenu přežít prognózu doktorů na přežití, kteří mu dávají pouhých 30 dní (samozřejmě přežije mnohem déle). Zasazení do Texasu, který nenávidí homosexuály a feťáky – hlavní skupinu ohroženou touto nemocí – dodává filmu další rozměr a tak celkově snímek nabízí zajímavý zážitek.

Film má spoustu dobrých momentů, i když celkově to nijak extra emotivní není, takže ani slabší jedinci si moc nepobrečí. Je to prostě film ze života, který mě určitě nezklamal. Skokplus doporučuje, ale s přítelkyní na Valentýna ani homosexuálním kamarádem na to asi spíš nechoďte. No a když večer zakončíte v Bulldogovi na Andělu vynikajícím pikantním burgerem Mexico, máte jako já nenáviděný začátek pracovního týdne hned podstatně vylepšený.