Ve finále v Pekingu vyzve Berdych Djokoviče. V semifinále si poradil s Kližanem.

Světová šestka Tomáš Berdych se v dnešním semifinále potkal s přemožitelem Rafaela Nadala Tomášem Kližanem. Ten sice proti Španělovi prohrál první set, ale výbornou hrou získal druhý i třetí set a postoupil do semifinále.

Foto: www.chinaopen.com

Semifinálové střetnutí otevřel český hráč svým podáním a jednoduše si připsal první game. Při podání Kližana se rychle dostal ke dvoum brejkům, ty ale nedokázal proměnit a přes shodu si slovenský tenista připsal taktéž první game. Tomáš Berdych jako ve čtvrtfinálovém duelu své první podání chvilku hledal, ale poté se rozservíroval bezvadně. Na druhé straně Kližan musel o svůj servis více bojovat. Za stavu 3:3  a 30:40 při podání Berdycha se ke svému jediném brejku v zápase dostal Kližan, ale při druhém podání svého soupeře zahrál jednoduchý míč do sítě. Když se Berdych dostal do vedení 5:4, šel na podání Kližan. Při shodě se třikrát dostal do výhody bratislavský rodák, vyrovnat na 5:5 se mu ale nepodařilo. Když pak nabídl Berdychovi první setbol, ten tuto přiležitosti ihned využil a připsal si první set ve svůj prospěch.

První sada byla oboustranně vyrovnaná, za to ta druhá byla už záležitostí jednoho hráče – Tomáše Berdycha. Svému soupeři povolil pouze jednu hru, dvakrát mu sebral podání, svůj servis si v klidu pohlídal a došel si pro třetí vzájemné vítězství (oba soupeři se v minulosti potkali dvakrát – Berdych vyhrál obě střetnutí).

V nedělním finále čeká našeho tenistu světová jednička Novak Djokovič.
Zápas můžete sledovat po obědě SEČ na NovaSportu.

BK