Mezinárodní den orangutanů

Na sobotu 19. srpna připadá Mezinárodní den orangutanů a Zoo Praha pro ty své chystá dárky. V neděli pak oslaví své první narozeniny hrabáčice Nyota. Popřát jí přijde herec Miroslav Táborský, který zároveň pokřtí nástěnný kalendář na rok 2018 Hvězdy pražské zoo objektivem Václava Šilhy. Návštěvníci se tak mohou těšit na bohatý zábavný program po celý víkend.
Rodina orangutanů se chystá na víkend ve velkém, aby také ne, když se bude měnit „prádlo“. Nebojte, nepůjde o žádný velký prázdninový úklid. Diri a její rodina totiž v rámci oslav Mezinárodního dne orangutanů dostane v sobotu v 15 hodin od chovatelů dárky v podobě lůžkovin. Takže dojde na módní kreace a úpravu látek, což je opravdu velká zábava.
Když už budete mířit k venkovnímu výběhu orangutanů, určitě se nezapomeňte zastavit u informačního stánku, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací o těchto „lesních mužích“ a děti si zde budou moci vyzkoušet hlavolamy, se kterými si běžně hrají naši orangutani. Dozvíte se zde také, co tyto primáty ohrožuje. Jde zejména o ničení jejich přirozeného prostředí, tedy kácení deštného pralesa kvůli palmovému oleji. Další zajímavosti ze života orangutanů pak zazní na oblíbených komentovaných setkání, jež se uskuteční ve 12 a 15 hodin.

Veselo bude v Zoo Praha také v neděli, kdy se bude slavit v Africkém domě. Hrabáčice Nyota má totiž tento den první narozeniny. Už v 10 hodin zde proběhne komentované krmení a, aby dobrot nebylo málo, o tři hodiny později (tedy ve 13 hodin) dojde na přídavek. Oslavenkyně dostane dárek v podobě její oblíbené laskominy od herce Miroslava Táborského. Během oslavy bude také pokřtěn nástěnný kalendář na rok 2018 Hvězdy pražské zoo s krásnými fotografiemi Václava Šilhy, na jedné z nich je rovněž snímek Nyoty s maminkou.
Zájemci, kteří se chtějí dozvědět více o hrabáčích, pak dostanou odpovědi na své otázky u informačního stánku. Zde zjistí například, jaké rekordy se k těmto zvířatům a jejich životům vážou a také co nejraději jí. Program u hrabáčů potrvá v neděli až do 16 hodin.

Program na sobotu (19. srpna): Výprava za orangutany
(u výběhu orangutanů)
10.00 – 16.00 Co ohrožuje orangutany – informační stánek
12.00 a 15.00 Komentovaná setkání
15.00 Předávání dárků

Program na neděli (20. srpna): První narozeniny hrabáčice Nyoty
(Africký dům)
10.00 – 16.00 Rekordy ze života hrabáčů – informační stánek
10.00 Komentované setkání
13.00 Předávání dárku s Miroslavem Táborským a křest kalendáře Hvězdy pražské zoo