Nový rozměr popcornové zábavy

Konečně se i Skok+ dostal k fenoménu zvanému 4D kino, které funguje v rámci Cinema City na pražském Andělu již od května 2013.

3-cinema_city_4d

Jelikož jediný hraný film v nabídce představuje v současné době akční podívaná podle stejnojmenné počítačové hry Need For Speed, byla volba poměrně jednoduchá. Navíc hyperakční film o autech sliboval plný zážitek z dalších rozměrů, kterými jsou kromě obligátního třetího rozměru (3D brýle) i pohyblivé sedačky, vítr a občasné podráždění čichových čidel.

21120-4DX-1

Tato recenze není úplně o filmu s Aaronem Paulem v hlavní roli (vyznavači Breaking Bad vědí), přesto bych jej v kontextu s více rozměrovým kinem alespoň krátce zmínil. Nečekejte žádnou intelektuální podívanou, jde o klasický hollywoodský scénář, kdy Vám je od začátku jasné, jak film skončí a s jakým poučením pro děti scénáristé přišli. S logikou si nikdo příliš hlavu neláme a častých klišé, jako u většiny těchto filmů, se bohužel tvůrci nevzdali. Herci nijak neexcelují, ale díky mé velké oblibě skvělého seriálu Breaking Bad (v češtině Perníkový táta), jsem si užíval automechanika Jessieho (no dobře Tobeyho), tentokrát v hlavní kladné roli. Celkově film přesně splnil má očekávání, máte možnost vidět největší klenoty mezi supersportovními auty v akci a dobro nakonec zvítězí nad zlým majitelem Lamborghini Elemento (které se mimochodem vyskytuje na světě skutečně pouze v počtu 20 kusů). Proto chlapci si přijdou na své a dámy vlastně taky.

pztq8dmbiufcvrab5rpj    Need-for-Speed-2014-Movie-Image   need-for-speed-movie-trailer

Nyní ale k recenzi zážitku ze 4D kina, které cenově vyjde na 320 Kč za dospělého (což je přibližně o 100 Kč více než běžné 3D vstupné). Na začátek musím říci ano, je to lepší. To jestli o sto korun lepší, je na posouzení každého. Akční film typu NFS se spoustou akce a automobilových honiček Vám je zprostředkován blíže, hlavně vibrujícími a do prostoru se kývajícími sedačkami. Občasný vítr při scénách, kde hrdinům vlají vlasy a létají britské šátky, také není špatný, takže jedinou výtku bych měl k pachu vylučovanému jakýmsi přístrojem (v tomto filmu při scénách, kdy hořel nějaký ten supersport a řidič v něm), který byl stále tentýž a jeden (zřejmě jiný nemají). Kdyby přede mnou neseděl dvoumetrový pořízek, věřím, že bych byl do děje vtažen ještě více, ale celkově zážitek dobrý, nikoliv však bombastický.

Skok+ doporučuje vyzkoušet alespoň jednou. Za stokorunu navíc to podle mého stojí, ale dobře vybírejte film (kreslená komedie zřejmě stejný zážitek nepřinese).