Hokejová Sparta je po čtyřech letech opět v semifinále

HC Sparta Praha vs HC Vítkovice Steel 2:1sn (1:0 – 0:1 – 0:0 – 0:0)

Hned první mečbol dokázali houževnatí Sparťané proti Vítkovicím využít, čímž si zajistili postup do semifinále play-off nejvyšší tuzemské hokejové ligy. O úvodní branku se postaral domácí Přibil, soupeř srovnal v druhé třetině. Rozhodující branka nepadla ani v prodloužení, a tak o vítězi duelu rozhodla dovednostní disciplína v podobně trestných střílení. V této činnosti se prosadil jediný střelec, domácí Pech, který tak svým vítězným gólem zajistil postup svému celku.

Úvod zápasu patřil jasně domácím, když se do slibné šance dostal domácí Rolinek. Ve 3. minutě rozezněl oslavnou sirénu holešovické Tipsport arény Přibil, který střelou z mezikruží propálil vítkovického Šindeláře. Hned v další situaci mohl přidat další branku Ton, tentokrát byl ale hostující brankář pozorný. Poradil si také s přečíslením Buchteleho s Pechem. V závěru třetiny hrála Sparta přesilovou hru, ovšem v té si prakticky žádný tlak nevytvořila.

Do druhé třetiny vstoupila lépe opět domácí Sparta a hostující Šindelář měl opět plné ruce práce. Ofenzivní tlak měl vygradovat při následné přesilové hře, ovšem domácí se opět do větších šancí nedostali. Na druhé straně hosté si v početní výhodě vedli daleko lépe, ovšem kýžené korekce výsledku se prozatím nedočkali. Vyrovnávací branka nakonec přeci jen padla, postaral se o ni překvapivou střelou ze středního pásma Piskáček, jehož projektil tečoval nešťastně před svým brankářem domácí obránce Kudělka. Vyrovnávací branka nalila krev do žil hostujícímu celku, který jednak opět bez sebemenších problémů ustál další oslabení a následně poctivě ostřeloval Pöpperleho branku, ten byl ale neprůstřelný.

Ve třetí třetině čekali diváci na branku zbytečně. O útočné šance ovšem nebyla nouze, a tak se oko diváka kochalo velmi pohledným hokejem. Prodloužení nabídlo opět početné střelecké šance, především v samotném závěru nastavené části hry o sobě dal vědět Pöpperle, který úspěšně zlikvidoval samostatný únik Vandase. Duel došel až ke trestným nájezdům a především absence Tona, který odstoupil v polovině zápasu kvůli viróze, byla velmi slibnou šancí hostů na úspěch. Jediným exekutorem v nájezdech se stal domácí Pech, kterému se podařila klasická klička s bekhendovým zakončením. Sparta tak vyhrála tuto sérii v konečném skóre 4:1 na vítězné zápasy.

Branky a nahrávky: 3. Přibyl (Piskáček, Pilař), rozhodující sam. nájezd Pech – 33. Kudělka (Sloboda)

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Gebauer, Lederer

Vyloučení: 3:5

Diváci: 10 070

Konečný stav série: 4:1

HC Sparta Praha: Pöpperle – Pilař, Piskáček, Sičák, Krejčík, Philipp, Kubát – P. Ton, J. Hlinka, Rolinek – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Simon, I. Rachůnek – Forman, Přibyl, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

HC Vítkovice Steel: Šindelář – Dudáš, Barinka, Sloboda, Kudělka, R. Stehlík, Kovář – Strapáč, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Kolouch, E. Němec – J. Káňa I, Szturc, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček.