Útočník Petr Ton ve Spartě hrát nebude

Petr Ton ve Spartě pokračovat nebude. Po úterním dopoledni je to výsledek jednání, kterého se na jedné straně zúčastnili sparťanský trenér a sportovní manažer a na straně druhé čtyřicetiletý útočník se svým agentem. „Měli jsme společnou debatu, kde jsme si vše korektně vysvětlili. Petrovi za všechno, co pro Spartu udělal, děkujeme. Dohodli jsme ale na tom, že již chceme jít při stavbě týmu jinou cestou,“ vysvětlil sportovní manažer Patrik Martinec. „Rozhodli jsme se tak i vzhledem k nutnosti snížení rozpočtu na hráčský kádr A-týmu,“ dodává.

„Za tři roky mého působení u týmu měl Petr bodově vynikající sezony a patřil k hráčům, kteří se starali o produktivitu. Teď tuto roli musejí převzít mladší a stát se novými lídry mužstva,“ říká kouč Josef Jandač. „Dříve, či později by tato situace musela stejně nastat, je to logický krok ve vývoji každého mužstva,“ doplňuje Jandač.

„Spojení Petra Tona se Spartou bylo jedenáct let pevným poutem. Podobné chvíle jsou vždy velice citlivé a velmi těžké pro obě strany,“ říká Petr Bříza, předseda představenstva klubu. „Za Spartu chci Petrovi poděkovat za všechny sezony strávené ve Spartě. Zároveň jsme hrdí na náš klub, který mu byl po celou tu dobu pevnou oporou. Jsem přesvědčen, že toto spojení může pokračovat i v budoucnu po ukončení jeho aktivní kariéry, Sparta na své legendy nikdy nezapomíná,“ dodává Bříza.

Petr Ton působil v Holešovicích jedenáct sezon. „Byly to krásné roky a jsem moc rád, že jsem mohl Spartě pomoci ke dvěma titulům. Strávil jsem tady prakticky půl hokejové kariéry a vždycky budu na Spartu vzpomínat v tom nejlepším. Tomuhle klubu jsem za hodně vděčný a věřím, že dokáží vybojovat titul i beze mě,“ říká Ton.

TZ, hcsparta.cz