Trenér Vladimír Růžička nominoval mladý tým s osmi nováčky

Trenér Vladimír Růžička nominoval na Turnaj Karjala, který se hraje 6. – 9. 11. 2014 v Helsinkách, celkem 27 hráčů, z toho dva brankáře, deset obránců a patnáct útočníků. Jedenadvacet hokejistů působí v Tipsport extralize, čtyři ve finské, jeden ve švédské a německé nejvyšší soutěži.

Na tradiční turnaj pocestuje reprezentace s jedním z nejmladších výběrů v historii. Nejstarším hráčem je osmadvacetiletý Michal Birner z finského KalPa, nejmladším dvacetiletý Dominik Simon z HC Plzeň 1929. Věkový průměr činí 24,2 roku. Například v obranných řadách jsou nejstarší čtyřiadvacetiletí Michal Kempný, Vladimír Roth a Ondřej Vitásek, celkem figuruje v nominaci osm hráčů mladších třiadvaceti let.

Všichni nominovaní hokejisté shromáždili 178 reprezentačních startů, v průměru méně než sedm na hráče. Nejzkušenějšími jsou v tomto směru Jakub Krejčík (33 utkání), Petr Zámorský (24) a Ondřej Vitásek (18), na druhé straně figuruje v nominaci osm nováčků – brankář Šimon Hrubec, obránci Michal Kempný, Adam Polášek a Martin Pláněk, útočníci Tomáš Kubalík, Jakub Lev, Daniel Přibyl a Dominik Simon.

V seriálu Euro Hockey Tour si v minulosti zahrálo třináct nominovaných hokejistů, zkušenosti z Euro Hockey Challenge má šest hráčů. Na mistrovství světa se představili čtyři – brankář Pavel Francouz s obránci Jakubem Krejčíkem, Ondřejem Vitáskem a Petrem Zámorským.

Reprezentace se sejde v úterý 4. 11. 2014 v Ice Areně Letňany, kde absolvuje dva tréninky. Ve středu 5. 11. 2014 odlétá do Helsinek, turnaj začíná po dvou trénincích ve čtvrtek 6. 11. 2014 duelem s Finskem.

Nominace české reprezentace na turnaj Karjala (6. – 9. listopadu 2014, Helsinky a Leksand):

Brankáři:

Pavel Francouz (HC VERVA Litvínov), Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec)

Obránci:

Petr Zámorský (Espoo, Finsko), Jakub Krejčík (Örebrö, Švédsko), Ondřej Vitásek (Bílí Tygři Liberec), Bohumil Jank, Martin Pláněk (oba Mountfield HK), Vojtěch Mozík (HC Škoda Plzeň),  Vladimír Roth, Milan Doudera (oba Třinec), Adam Polášek (HC Sparta Praha), Michal Kempný (HC Kometa Brno)

Útočníci:

Radek Smoleňák (TPS Turku, Finsko), Michal Birner, Tomáš Kubalík (oba KalPa Kuopio, Finsko), Petr Pohl (Eisbären Berlín, DEL), Ondřej Roman, Vladimír Svačina (oba Vítkovice), Tomáš Filippi, Jakub Valský (oba Bílí Tygři Liberec), Daniel Přibyl (HC Sparta Praha), Lukáš Radil, Tomáš Zohorna (oba HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Jakub Orsava (HC Oceláři Třinec), Jakub Lev, Dominik Simon (oba HC Škoda Plzeň), Petr Holík (PSG Zlín)

Náhradníci:

Brankář: Matěj Machovský (HC Škoda Plzeň). Obránci: Vladimír Eminger (TPS Turku, Finsko), Jakub Jeřábek (HC Škoda Plzeň). Útočníci: Tomáš Hyka (BK Mladá Boleslav), Daniel Rákos (HC Oceláři Třinec), Tomáš Svoboda (HC Vítkovice Steel)

Realizační tým:

Generální manažer: Slavomír Lener

Hlavní trenér: Vladimír Růžička

Asistenti: Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček

Trenér brankářů: Martin Prusek

Videotrenér: Jan Procházka

Manažer týmu: Martin Loukota

Lékař: MUDr. Tomáš Vyskočil

Fyzioterapeut: Michal Truc

Hospodář: Zdeněk Šmíd

Masér: Petr Ondráček

TZ, cslh.cz