PÁTEK BUDE V PRAŽSKÉ ZOO PATŘIT LEDNÍM MEDVĚDŮM

Pražská zoologická zahrada se v pátek připojí k oslavám Mezinárodního dne ledních medvědů. Návštěvníky tak čeká speciální program komentovaných setkání, na kterých uslyší nejen zajímavosti ze života těchto krásných šelem, ale i to, proč dnes patří mezi nejohroženější zvířata na Zemi.

Komentovaná setkání budou v pražské zoo probíhat v pátek každou celou hodinu. Návštěvníci se mohou těšit na perličky ze života pražského medvědího tria a také se podívat, jakou speciální svačinu oslavenci dostanou. Zároveň zjistí, proč je dnes ohrožena arktická domovina medvědích šelem a jak se mohou do ochrany ledních medvědů sami zapojit.

Mezinárodní den ledních medvědů vyhlásila Polar Bears International – přední světová organizace zasazující se o záchranu ledních medvědů a Arktidy. Medvěd lední patří k nejohroženějším druhům na Zemi. Na světě jich dnes žije asi pětadvacet tisíc. Podle Amerického geologického průzkumu hrozí, že kvůli ubývání ledu mohou do padesáti let vymřít až dvě třetiny světové populace ledních medvědů.

foto__1

TZ

Foto_1: Mezinárodní den ledních medvědů připomíná, že i tato šelma se dostala na seznam ohrožených druhů, a to nejen kvůli pytlákům, ale i kvůli globálnímu oteplování. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Foto_2: I medvědi potřebují zábavu, proto je jejich výběh plný různých hraček a pneumatik. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.