Pětihvězdičkový olympijský park

Obraz0390Pětihvězdičkový Olympijský park aneb nejsme v Rusku, takže když stavíme, tak pořádně. Olympijské hry jsou od pátku v plném proudu. Již máme i první české medaile. Na nečekanou bronzovou medaili Jaroslava Soukupa z biatlonu navázala Martina Sáblíková, když si na tříkilometrové trati dobruslila pro stříbro. V pondělí pak přidal další stříbrný kousek do české sbírky Ondřej Moravec.

Jistě jsme všichni našim sportovcům fandili doma u televize z gauče. Pohodlné a praktické, ale takové nesportovní. Ne nadarmo se říká co Čech to sportovec. Proto jsem přijal výzvu a využil nabídku, která se letošní zimu nabízí všem Pražanům. Navštívil jsem projekt Olympijský park Soči na pražské Letné. Olympijské disciplíny přenesené ze Soči do Prahy. Na ploše o velikosti několika fotbalových hřišť je pro fanoušky připravena běžecká trať, dvě hokejová kluziště, jedinečná bruslařská dráha, snowpark, curlingová dráha, biatlonová střelnice a spoustu dalšího nejen sportovního vyžití. Vstupné je více než symbolické  50Kč za neskutečné množství zábavy. Majitelé chytrého telefonu, kteří si stáhnou mobilní aplikaci Olympijského parku pod názvem „Letná 2014“, mají mít možnost si vygenerovat každý den jednu vstupenku zdarma přímo ve svém mobilním telefonu bez nutnosti lístek tisknout. Všechny atrakce jsou pak již zdarma. Jediné za co utratíte, je grilovaná klobása a nějaký ten svařák na zahřátí. Musím podotknout, že za první tři dny areál navštívilo přes 70tis fanoušků. I přes tento fakt jsem u stánku nečekal déle než minutu. V celém areálu jsou rozmístěny obří led televize, takže Vám neunikne žádný sport, na který se těšíte. V areálu je také studio České televize odkud moderátoři komentují aktuální dění a zvou si hosty.

Obraz0388 Každý den je pro návštěvníky připraven doprovodný program zakončený koncertem. Již se představily kapely Portless, Prago Union Champion Sound, Adam Mišík, DJ Ivan MpTrojan. V případě, že během fandění promrznete nebo už máte dost sportování a potřebujete si orazit, doporučuji navštívit Pilsner Urquell stan. Vyhřívaný stan kde si po chvilce budete myslet, že jste ve stylovém plzeňském PUBU. Mistři svého oboru vám načepují Plzničku, o které se Vám bude ještě dlouho zdát.

Určitě si nenechte tuto událost ujít, čas máte do 23.2 2014. Za Skokplus dávám pět hvězdiček z pěti!

 

Obraz0384

 

 

 

 

 

 

Obraz0389