Hokejová Sparta drtí jednoho soupeře za druhým, tentokrát to odnesl Liberec

Úterní střetnutí domácí Sparty s Libercem bylo zajisté výbornou investicí každého fanouška ledního hokeje. Suverénně vévodící celek letošního ročníku naší nejvyšší hokejové soutěže přivítal liberecké tygry v čele s kapitánem Petrem Nedvědem a právě jeho účast na půdě Sparty byla s ohledem na jeho poslední sezónu dost možná tou poslední.

Dalším lákadlem pro oko fanouška byla například nově spuštěná akce „Sparta vzdává hold“. Jaroslav Hlinka odehrál 600. zápas v dresu Sparty, Petr Ton navlékl další korálek do své skládačky a jak se dalo čekat …. Sparta opět vyhrála, pro Tomáše Pöpperleho útočícího na rekord svého nového brankářského kolegy Romana Málka v počtu udržených čistých kont v základní části (má jich 11 ze sezóny 2002-2003) to ale bohužel neskončilo s nulou. Nouze o pohledný a kombinační hokej ovšem rozhodně nebyla!

Útočná hra přinesla ovoce až v závěru první třetiny

V úvodu byli aktivní především domácí, ti si dokázali vytvořit prakticky permanentní tlak a tak bylo jen otázkou času, kdy padne první branka. První navštívenky vyslali na Melicharčíkovu branku Pech s Kumstátem. V domácím obranném pásmu poprvé zahrozili hosté až v polovině první třetiny, Vampolův a Čuttův pokus ovšem Pöpperle bez problému zlikvidoval. V závěru první třetiny potrestal Vlachovo vyloučení domácí Jan Buchtele, který krásnou střelou pod víko otevřel střelecký účet tohoto zápasu.

Druhá třetina v režii domácích

Hned v úvodu druhé byly k vidění dvě velké šance a to po jedné na každém konci hřiště. Nejprve pohrdl domácí Kumstát a před Pöpperleho brankou se neprosadil ani hostující Bulíř. Následně hráli hosté přesilovou hru, ve které nejvíce ohrozil domácí branku Filippi. Pořekadlo „nedáš, dostaneš“ si našlo cestu do Holešovic ihned po nevyužité přesilovce hostí, když ve 30. minutě domácího Tona v samostatném úniku fauloval Vitásek. Prvně jmenovaný dostal šanci na reparát v podobě trestného střílení a s tím se sparťanský sniper popral úspěšně a zvýšil na dvoubrankový náskok domácích.  Ve 33. minutě překvapil Melicharčíka Jaroslav Hlinka, kterého dlouhou přihrávkou vyslal předchozí exekutor Ton, a domácí vedli již o tři branky. Před druhou sirénou mohli z vyložených šancí přidat další branky domácích Rachůnek s Klimkem, hostující brankář byl proti.

Čestný zásah pro hosty

V úvodu závěrečného dějství se do samostatného úniku dostal Petr Nedvěd, recept na domácího brankáře ovšem nenašel. Povolení herní kázně a nasazení domácích za tříbrankového rozdílu vyústilo v čestnou branku hostů, o kterou se postaral Tomáš Filippi. V závěru utkání se lépe hrající hosté snažili o zdramatizování výsledku, nejlepší hráč domácích Pöpperle už ale puk za svá záda nepustil a domácí si tak dále udržují téměř dvacetibodový náskok v čele Tipsport Extraligy.

Shlédnout video sestřih z utkání můžete >>ZDE<<

Branky a nahrávky: 20. Buchtele (Přibyl, Pech), 30. Ton (trestné střílení), 33. Hlinka (Ton, Pilař) – 53. Filippi (Vitásek, Vlach)

Vyloučení: 5:5, navíc Vampola (LIB) 10 minut

Diváci: 12350

Střely na branku: 31:38

Nejlepší hráči utkání: Pöpperle – Melicherčík

HC Sparta Praha: Pöpperle – Pilař, Krejčík, Polášek, Švrček, Philipp, Kubát, Sičák – Ton, Hlinka, T. Rachůnek – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Simon, Rolinek – Forman, Přibyl, I. Rachůnek. Trenér: Josef Jandač

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík – Hunkes, Vitásek, Voráček, Gřegořek, Čutta, Čakajík – Vampola, Nedvěd, Bulíř – Bartek, Bulík, Víšek – Valský, Urban, Vlach – Zacha, Filippi, Kica. Trenér: Pavel Hynek