Play-off KHL: Lev s Doněckem mají ve čtvrtfinále prozatím shodně po bodu!

CF1: Čtvrtek 20.3.2014, 19:00 (Lev Praha vs Donbass Doněck)

Lvi vstoupili do druhého kola play-off vítězně. Po vlažném vstupu a sporné první brance do sítě hostů soupeř ve druhé části zcela odpadl, když inkasoval hned tři branky. V závěrečném dějství už si domácí bohatý náskok pohlídali a připsali si tak své premiérové vítězství ve čtvrtfinále KHL.

Lev nastoupil do utkání s drobnou změnou v sestavě, když místo obránce Jaakoly naskočil útočník Birner. Prakticky celá úvodní třetina byla velmi vlažná a lahodit oku diváka hladovému po střeleckých šancích rozhodně nemohla. Přesto se v první třetině skóre měnilo na ukazateli domácích. V 15. minutě nastřelil Azevedo tyč a hra plynula dál, ovšem po přerušení hry šel hlavní sudí situaci zkonzultovat s videorozhodčím a k překvapení všech uznal branku domácího střelce. Tato situace se ukázala následující den jako mylná. Na rozhněvaný soubor Doněcku ovšem omluva ze strany KHL a suspendace videorozhodčího však už neměla žádný hojivý efekt.

Druhá třetina získala ostrý náboj především díky velkému nasazení Doněcku. Tvrdé nasazení hostů ovšem ovoce nepřineslo, naopak domácí přidali další dvě branky z holí Mataie a Novotného. V polovině zápasu zvyšoval na rozdíl čtyř branek Vrána chytrou tečí před hostujícím brankářem. V závěru druhé třetiny inkasoval brankář Doněcku ještě jednou po přesné střele Zackrissona a domácí šli po druhé do kabin za velmi příznivého pětibrankového vedení.

Třetí třetina ukázala už jen zvyšující se frustraci hostů z nepříznivého stavu. K vidění byla stále tvrdá hra a dvě branky v síti domácího Vehanena, které ovšem celkový výsledek utkání již nemohly ovlivnit. Domácí dokázali udržet vedení a připsali si první bod v této čtvrtfinálové sérii.

CF1: Lev Praha vs Donbass Doněck – 5:2 (1:0 – 4:0 – 0:2)

branky a nahrávky: 15. Azevedo (Sekáč), 24. Matai (Ridderwall), 24. Novotný (Ullström, Azevedo), 28. Vrána (Gragnani, Řepík), 38. Zackrisson (Kapanen, Řepík) – 49. Zacharov, 59. Kagarlitsky (Zacharov, Kolář)

vyloučení: 4:6, využití: 0:0, diváci: 4 668, střely na branku: 18:21, stav série >>  1:0

HC LEV Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O´Byrne, Nakládal – Ullström, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai – Birner

HC Donbass Doněck: Laco – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnickij – Laine, Virtanen, Kiiskinen – Dadonov, Fedotěnko, Jakuceňa – Kagarlickij, Varlamov, Kašpar – Torjanik, Běluchin, Zacharov

CF2: Pátek 21.3.2014, 19:00 (Lev Praha vs Donbass Doněck)

Donbass 1-2Druhý duel čtvrtfinále nabídl dosud nevídanou podívanou. Utkání došlo až do čtvrtého prodloužení, které ukončil k nevoli všem domácím fanouškům hostující Koněv. Toto utkání bylo zároveň nejdéle hraným hokejovým zápasem na českém ledě a zároveň nejdelším v celé KHL – Lev si připsal tedy ve své druhé účasti v KHL již druhý rekord celé ligy. Čtvrtfinálová série se nyní za stavu 1:1 stěhuje do Bratislavy.

Lev Praha musel po předchozím vyhroceném utkání značně zamávat se svou sestavou, ze soupisky mu vypadli hned tři hráči (Ullström, Kapanen a Ridderwall). Zásah do sehraných útočných formací byl v úvodu utkání patrný. Domácí často chybně kombinovali a postrádali rychlost. Hosté se ujali vedení již v 5. minutě z hole Danovova. Hosté měli v první třetině podstatně více ze hry, ovšem velkou brzdou se jim stal incident svého kapitána. Ten u mantinelu nevybíravě sestřelil Nakládala, za což vyfasoval trest do konce utkání. Domácím se podařilo díky nabídnuté pětiminutové přesilové hře otočit průběh utkání. Nejprve v 18. minutě srovnal dorážkou Oystrickovi střely Vrána a tentýž hráč otočil skóre střelou z mezikruží v závěrečné minutě prvního dějství.

Ve druhé třetině bylo znát procitnutí domácího celku, ovšem domácí brankář musel i přesto řešit řadu nebezpečných situací. Druhá polovina této třetiny byla značně rozkouskovaná díky častým hrubým přestupkům hráčů z obou stran střídačky. Ve 35. minutě hosté využili přesilovou hru díky Běluchinovi, který dělovkou uklidil projektil pod horní tyč Vehanenovi branky. Radost hostů překazil po necelé půlminutě domácí Cingel, který před hostujícím brankářem tečoval Mataiův vyslaný projektil za Leightonovi záda.

Třetí dějství přineslo podstatně klidnější herní projev. Snaha hostů o vyrovnání utkání se vyplatila necelých šest minut před koncem a to díky přesné teči Maxima Jakuceňa.

První prodloužení v letošním play-off mohli Pražané ukončit z rychle nabídnuté přesilové hry, ovšem domácí se s kloudným nápadem na střelecký úspěch nesetkali. Další momenty rekordně dlouhého prodloužení nabídly šance na obou stranách. Domácím zatrnulo při nastřelené tyči z hole Jakuceňa.

Uvadající tempo více než dvouhodinového maratónu ukončil Andrej Koněv, který s vypjetím všech sil procedil kotouč za Vehanenova záda čímž srovnal průběh této čtvrtfinálové série.

CF2: Lev Praha vs Donbass Doněck – 3:4p (2:1 – 1:1 – 0:1 – 0:1)

branky a nahrávky: 18. Vrána (Oystrick, Mäenpää), 20. Vrána (Mäenpää), 35. Cingel (Matai) – 5. Dadonov (Fedotěnko, Jakuceňa), 35. Běluchin (Bartulis), 55. Jakuceňa (Dadonov, Běluchin), 127. Koněv (Jakuceňa)

vyloučení: 6:4, navíc Fedotěnko pět minut a do konce utkání, využití: 2:1, diváci: 5 685, střely na branku: 43:54, stav série >> 1:1

HC LEV Praha: Vehanen – Mäenpää, Ševc, Oystrick, Němec, Gragnani, O´Byrne, Nakládal – Klepiš, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Zackrisson, Řepík – Kubalík, Cingel, Matai – Pacovský

HC Donbass Doněck: Leighton – Koněv, Kolář, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnicky – Laine, Virtanen, Kiiskinen – Dadonov, Fedotěnko, Jakuceňa – Blagoj, Varlamov, Kašpar – Torjanik, Běluchin, Zacharov