Play-off KHL: LEV Praha se ujal vedení ve čtvrtfinálové sérii s Doněckem

CF3: Neděle 23.3.2014, 17:00 (Donbass Doněck vs Lev Praha – hráno v Bratislavě)

Útočištěm pro pokračování čtvrtfinálové série KHL mezi Lvem Praha a Donbassem Doněck se za průběžného nerozhodného stavu stala Bratislava. I v tomto utkání došlo k prodloužení, ovšem jak vyrovnávací propustka do prodloužení, tak samotné rozhodnutí vyšlo lépe opět pro hosty. Tentokrát byla hostem družina kolem kapitána Novotného a Lev Praha se tak opět ujal průběžného vedení čtvrtfinálové série.

Lev Praha nastoupil opět se značně pozměněnou sestavou. K odstavenému Jaakolovi se přidal i Ševc s Klepišem. Do branky se poprvé v play-off postavil Atte Engren. Domácí šli do vedení díky využité přesilové hře. Hrála se teprve druhá minuta, když se velmi šikovnou tečí mezi kruhy prosadil Dadonov. Lev dokázal srovnat krok až v polovině zápasu. Kapanen se obtočil kolem Leightonenovi branky a procedil puk za jeho záda.

Hned v následující minutě se vedení ujali opět domácí, když Běluchin z bezprostřední blízkosti překonal Engrena. Heslem „dáme góla ve čtyřech“ se řídil hrdina předchozího utkání. V závěru druhého dějství se díky výborného důrazu prosadil z druhé dorážky Vrána. Ten se jako jediný dokázal prosadit ve všech utkáních této série, přičemž v minulém utkání si připsal branky dvě.

Pověrčiví fandové marně čekali na branku ve třetím dějství a tak se utkání přehouplo opět do prodloužení. Oba soupeři se tentokrát v prodloužení nesoustředili tolik na obranu a snažili se spíše vítězství překlopit na svou stranu. Domácí měli početní výhodu díky faulujícímu Řepíkovi, ovšem tu využít nedokázali. Naopak ihned po návratu z trestné lavice se dokázal prosadit v přečíslení právě Řepík, čímž posunul Lva opět do průběžného vedení v sérii.

CF3: HC Donbass Doněck vs HC LEV Praha – 2:3p (1:0 – 1:2 – 0:0 – 0:1)

branky a nahrávky: 2. Dadonov (Wilson, Podhradský), 29. Běluchin (Dadonov, Jakuceňa) – 28. Kapanen (O´Byrne, Birner), 39. Vrána (Thörnberg), 74. Řepík (Vrána)

vyloučení: 8:8, navíc Wirtanen a Bartulis 10 minut – Sekáč 10 minut, Novotný do konce utkání,

využití: 1:0, v oslabení: 0:1, diváci: 5 161, střely na branku: 33:44, stav série: 1:2

HC Donbass Doněck: Leighton (Laco) – Kolář, Koněv, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnickij – Wirtanen, Kiiskinen, Laine – Fedotěnko, Jakuceňa, Dadonov – Kagarlickij, Kašpar, Varlamov – Běluchin, Zacharov, Torjanik

HC LEV Praha: Engren (Vehanen) – Mäenpää, Nakládal, Němec, Oystrick, Gragnani, O´Byrne, Mikuš – Novotný, Azevedo, Zackrisson – Vrána, Sekáč, Thörnberg – Birner, Řepík, Kapanen – Kubalík, Cingel, Matai – Pacovský