Kozička

Putování po pražských barech dále pokračuje a nyní byla zastávka ve vyhlášeném pražském klubu Kozička. Klub zprofanovaný velkou01 škálou celebrit jako například čaroděje Babáka, sex-idolem Koktou a podobnými. Mé očekávání bylo vysoké, tak jsem byl velmi zvědav, co klub předvede.

Naše testování proběhlo v sobotu za plného provozu po 22 hodině. Dorazil jsem pln optimismu a očekávání, co bude. Při vstupu přišlo první zklamání, žádná věhlasná celebrita, vyjma mě, v klubu nebyla. Inu, co se dá dělat, ne každá sobota je posvícení.  Klub byl dle očekávání plný, ale pro Skok+ se stůl samozřejmě našel. Byl v krásné chodbičce, 3×2 metry, která směřovala k záchodům, takže stále k nám někdo chodil. Lehce žasnu nad šikovností interiérového desingnéra, který dokázal do této chodbičky dát dokonce 2 stolky a asi 8 židlí. Slečna, co prováděla debaras si nemohla vynachválit, kolik prostoru ji tam na průchod zbylo. Zvláště když se s plným tácem v ruce potkala v chodbičce mezi námi ještě s někým, kdo chtěl jít na toaletu.

516894_praha_-_pub_kozickaCo velmi na Kozičce oceňuji, je kvalita obsluhy. A spoustu věcí jako například výše spropitného vyřeší za Vás. Takže u první objednávky, která byla 4x Cuba Libre a celková cena byla asi 420 Kč, mi bylo z tisícikoruny vráceno rovnou 500 Kč od krásného asi 120kg vážícího a 2,20 metru vysokého plešatého barmana. Kdepak, život se skládá z krásných drobných radostí a člověk má více času věnovat se podstatnějším věcem. Jako probojovat se mezi davem k našemu stolku apod.

Je třeba věnovat pár slov ke skladbě návštěvníků Kozičky. Jak píše naše konkurence, do Kozičky chodí velké množství celebrit. Asi to bylo tím, že se nějak dostalo mezi lid, že dorazí šéfredaktor Skok+ nebo jinak si to neumím vyložit. Žádná jiná celebrita tady totiž nebyla. Ostatně jako ve všech barech, převažuje mužská část osazenstva. U dámského osazenstva je vyšší počet zlatokopek na metr čtvereční než u podobných barů, ale s tím je třeba předem počítat.

Nakonec je třeba říct i pár slov k místní kuchyni. Byl jsem zde jak na poledním menu á 95 Kč, sice se to jíst nedalo, ale zase to je na OLYMPUS DIGITAL CAMERAcentrum Prahy velmi levné. U výběru a la carte mohu doporučuji carpaccio z lososa či rumpsteak „Divočák“, chuťově velmi povedené. Co opravdu nemohu doporučit, je místní pivo. Čepují se Krušovice a nevím, co s tím pivem dělají, ale můj oblíbený Mušketýr nešel dopít ani do poloviny sklenice.

Jak celý klub shrnout? Ve skrze pozitivně, ceny jsou tu vyšší, ale jsme v centru Prahy, takže adekvátní. Určitě Kozička stojí za návštěvu. Skok+ hodnotí 75%