Plzeň se po druhé v historii představí v Lize mistrů

S vidinou postupu do základní skupiny Ligy mistrů nastupovali plzeňští fotbalisté k večernímu odvetnému zápasu proti Mariboru. V základní sestavě se, oproti minulému zápasu, objevili Rajtoral a Tecl. Ukázalo se to jako skvělý tah. Běžela teprve 3. minuta utkání a Stanislav Tecl po přihrávce Františka Rajtorala rozvlněl síť – 1:0.

V tu chvíli museli Slovinci vstřelit alespoň 3 branky, aby se udrželi ve hře o postup. Po obdržené brance byli domácí lehce „opařeni“. Taktika jim, ale velela útočit, a tak už po chvílí šanci Tavarese zblokoval Čišovský. O minutu později další šanci Mariboru zastavil Řezník. Domácí se ujali taktovky, ale do konzolidované obrany hostů pronikali velmi těžce. Tlak domácích v prvním poločase završil dělovkou slovinský Mertelj, kterou Kozáčik, vyrazil. Jediná plzeňská nepříjemnost přišla v 28. minutě, kdy se zranil Řezník.

Po přestávce se připomnělo duo Rajtoral-Tecl, ale tentokrát si na Handanoviče nepřišli. Pojistku na postup mohl dát také kapitán Horváth, který nikým neatakován, zpoza velkého vápna, minul branku. Plzeň si hlídala vedení a Maribor se již smiřoval pouze s Evropskou ligou. Šance Fajise či Tavarese se mezi tyče nevešli a tak po závěrečném hvizdu mohli propuknout plzeňské postupové oslavy.

NK Maribor – Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branky: 3. Stanislav Tecl

Sestavy:

NK Maribor: Jasmin Handanovič, Aleksander Rajčevič, Mitja Viler, Arghus (46. Zeljko Filipovic), Martin Milec, Agim Ibraimi, Goran Cvijanovič, Aleš Mertelj, Tavares (66. Jean-Philippe Mendy), Nusmir Fajić, Damjan Bohar (75. Aleš Mejač)

Viktoria Plzeň: Matúš Kozáčik, Radim Řezník (28. Milan Petržela), Václav Procházka, Marián Čišovský, David Limberský, Tomáš Hořava, Pavel Horváth, Vladimír Darida, František Rajtoral, Jan Kovařík (85. Daniel Kolář), Stanislav Tecl (75. Michal Ďuriš)