Plzeň vs. Manchester City

Na vyprodaný stadion jsme se dostali asi o půl 9.  Již ve městě jsme mohli pocítit atmosféru tohoto zápasu. Paradoxně to však byla atmosféra anglická, resp. Manchesterská. Všechny proslavené plzeňské hospody a pivnice byly plné natěšených a zpívajících fanoušků. Na stadionu to už ovšem byli čeští fanoušci, kteří převládali. Stadionem se okamžitě po začátku zápasu rozléhaly písně povzbuzující domácí tým. Atmosféra byla vynikající. Nejsem zasvěceným fotbalovým znalcem, tudíž vám tu nebudu vykládat, které z mužstev bylo technicky lepší. Mně osobně přišly síly obou týmů zpočátku velmi vyrovnané. K první opravdu velké šanci se dostal Manchester ve 23. minutě a i já jakožto fotbalový neznalec jsem musela uznat, že zásah plzeňského gólmana stál opravdu za to. Další šance pro hostující tým příšla o 3 minuty později.  naštěstí pro Plzeň byla střela mířena přímo do tyče brány a své umění znovu předvedl právě brankář Plzně. Ve 40. minutě si bohužel vysloužil žlutou kartu Limberský, když opravdu velmi chabě napodobil pád. No herectví mu tedy moc nejde…  Netrvalo ani 2 minuty a Plzeň už mohla prohrávat, kdyby rozhodčí neodmával off-side. To už jsem si říkala, že je jen otázka času, kdy ho tam Mancheste takzvaně „dá“. Plzenští sice ještě měli výraznější šanci, ale tu přerušilo písknutí hlavního rozhodčího a konec první poloviny.

Netrvalo to dlouho a po necelých dvou minutách druhé půli jsme mohli vidět první gól, který Manchester nedůrazné Plzni uštědřil. Následoval jeden z nepodařených pokusů Plzně o zkorigování výsledku a opět odpověď na druhé stráně a další smutný okamžik pro plzeňské fanoušky. Manchester v 53. minutě zvýšil na 2:0 překrásným gólem ze střední vzdálenosti Yaya Tourém, o tomhle padáčku se Kozáčikovi bude ještě chvíli zdát.

O 5 minut později dokonce na 3:0. Ačkoliv to byl výsledek, na který jsem si vsadila, musím říci, že i mnou zavládlo jisté zklamání. To ovšem neplatilo pro fanoušky domácího týmu, kteří i přes tento nepříznivý výsledek svůj tým neustále povzbuzovali. Trenér Vrba však jejich nadšení nesdílel a rozhodl se střídat Koláře, kterého nahradil Ďuriš. Jako další byl vystřídán Hejda a ve stejný moment začal své hráče šetřit Manchester a střídal také. Není čemu se divit, Viktorce už evidentně docházely síly a protivník je jednoduše přehrával. 81. Minuta a další střídaní, říkala jsem si, jestli to má vůbec smysl…

11281 divaků

Převzato od externí dopisovatelky