The Illusionists – Witness the impossible

Sedm nejúžasnějších kouzelníků světa předvádí kouzla a iluze, z nichž mnohé jsou k vidění vůbec poprvé a nad kterými Vám zůstane rozum stát.

Každý z těchto 7 iluzionistů je mistrem svého oboru. Všichni mají za sebou úspěšné individuální kariéry, kdy jejich vystoupení zhlédly po celém světě miliony diváků. Tato show je ale vůbec poprvé přivádí všechny na jedno podium.

Tato skupina světově uznávaných iluzionistů navazuje na tradici velkých kouzelníků, jako byl Harry Houdini, aby ji díky modernímu pojetí scény, úchvatným světelným efektům, excentrickým kostýmům i celkové dramaturgii tohoto představení, které doprovází živá kapela, povznesla na dosud nevídanou estetickou i uměleckou úroveň.

Pojďme si je představit

ANTI-ILUZIONISTA
[pe2-image src=”http://lh3.ggpht.com/-6QaB6CCWbgA/UjxGzI4e4CI/AAAAAAAAE4E/AMlICo37AnA/s144-c-o/Dan%252520Sperry.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/117098832174603953435/TheIllusionists#5925689054084390946″ caption=”Dan Sperry.jpg” type=”image” alt=”Dan Sperry.jpg” ]Dan Sperry – to je spojení Davida Copperfielda s Marilyn Mansonem. Sperry je jediný iluzionista, který byl kdy oceněn titulem nejoriginálnější kouzelník na „World Magic Awards“ vyhlašovanou TV stanicí FOX .Ve věku čtyř let navštívil Sperry se svými prarodiči vystoupení proslulého iluzionisty Davida Copperfielda. Tato šokující show ho sice přiměla opustit sál v slzách, nicméně mu utkvěla v paměti po mnoho dalších let, kdy se i on sám začal pokoušet o kouzelnické řemeslo. V 10 letech Sperry poprvé předvedl svoje umění před obecenstvem – na pikniku ve svém rodném městečku v Minnesotě. Předváděl kouzla na oslavách (účinkoval i na soukromé party pořádané pro děti Johnnyho Deppa), ve školách, na veletrzích atd. V 17 letech již byl uznávaným kouzelnickým mistrem, několikrát se představil v úspěšném TV seriálu Masters of Illusion (Mistři iluzí) a je nejmladším iluzionistou, který kdy vystoupil coby hlavní hvězda ve slavném hollywoodském klubu Magic Castle (Kouzelný hrad) nebo v legendární The World‘s Greatest Magic Show v Las Vegas.Po několika létech strávených vystupováním po Kanadě, Řecku, Itálii a mnoha dalších místech světa, se Sperry začátkem roku 2010 objevil v pátém ročníku programu společnosti NBC America‘s Got Talent (Amerika má talent). Diváky, porotu a následně i miliony návštěvníků YouTube dostal ze židlí svým nekonvenčním vystoupením, kdy si po spolknutí vytáhl kruhový bonbon na dentální niti přímo skrz kůži na krku. Do týdne se Sperry dostal do desítky nejvyhledávanějších osob na Google, kde se fanoušci snažili dozvědět něco víc o jeho šokujících schopnostech.V říjnu 2010 byl Sperry hvězdou večera halloweenského programu ve Fright Dome v Las Vegas, která byla společností AOL Travel zařazena mezi pět nejlepších celostátních halloweenských akcí. Na jeho show se přišly podívat mnohé slavné osobnosti, a pro svůj dětský idol, Davida Copperfielda, dokonce uspořádal soukromé představení. Sperryho show v sobě kombinuje iluzi a bizarnost se satirickým morbidním humorem, kdy mrzačení těl pomocí žiletek, cirkulárkou, voodoo, krev a další noční můry neberou konce. V případě Dana Sperryho, Magic No Longer Sucks (magie už prostě není žádná nuda).

 

GENTLEMAN
[pe2-image src=”http://lh3.ggpht.com/-fo0Tiqr6eFA/UjxG16gfP1I/AAAAAAAAE5A/XOvFz5mGWlU/s144-c-o/Mark%252520Kalin.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/117098832174603953435/TheIllusionists#5925689101765263186″ caption=”Mark Kalin.jpg” type=”image” alt=”Mark Kalin.jpg” ]Mark Kalin je jedním z nejvýznačnějších kouzelníků posledního desetiletí. Své úžasné iluze předváděl v kasinech, koncertních sálech, televizních show i na prknech svého vlastního experimentálního divadla „Magic Underground“ v nevadském Renu. V mládí se Mark specializoval na kouzla založená na hbitých prstech, ale když se dal později dohromady s Jinger Leighovou, rozšířil svůj repertoár také o tygry, pantery a senzační blesková kouzla. Tato dvojice předvedla i největší jevištní iluzi všech dob, když nechala přímo na podiu hotelu Hilton v Renu zmizet obří dopravní letoun American Airlines Jumbo Jet. Objevili se i v nesčetných televizních show, včetně programu televize NBC „World‘s Greatest Magic,“ nebo v pořadech „Magic on the Edge,“ a „Entertainment Tonigh“ společnosti FOX TV. Duo Kalin&Jinger si vysloužilo skvělou pověst za směsici inovativních kouzel a osobitého, moderního stylu. V roce 1998 získali za své jedinečné výkony a charismatické provedení od Academy of Magical Arts (The Magic Castle) ocenění Magicians of the Year (Kouzelníci roku), což je nejvyšší možné ocenění v oboru magie a kouzel.

 

ČARODĚJKA
[pe2-image src=”http://lh6.ggpht.com/-fZzkrNIemNk/UjxG0Pn5xjI/AAAAAAAAE4Y/dQzzNlXBGmI/s144-c-o/Jinger%252520Leigh.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/117098832174603953435/TheIllusionists#5925689073073767986″ caption=”Jinger Leigh.jpg” type=”image” alt=”Jinger Leigh.jpg” ]Jinger Leighové se podařilo díky unikátnímu mixu elegance a divadelnosti od základu předefinovat roli iluzionisty. Tato moderní čarodějka zběhlá ve starobylém umění si získala příznivce po celém světě. Před nedávnem vystupovala ve slavném putovním představení „Masters of Illusion Live!.“Svoji profesionální dráhu začala v patnácti letech jako tanečnice. Se skupinou „Young Americans,“ tančila v putovních představeních pro společnosti jako např. Disney, vystupovala ve Fuji Television či v jihokalifornských kabaretech. Vystupovala rovněž na turné s umělci jako  například The Beach Boys, Tony Bennett a Cab Callaway. V době, kdy pracovala jako tanečnice na ostrově Guam se Jinger seznámila s kouzelníkem Markem Kalinem. Výsledkem byla v každém slova smyslu kouzelná show, kombinující umění tance a iluze. Jako duo Kalin a Jinger se představili v celé řadě cenami ověnčených představení, jako např: „Carnival of Wonders“ (Karneval zázraků) a „Before Your Very Eyes,“ (Přímo před vašima očima). Vystupují spolu i ve vlastním divadle „Magic Underground“ v nevadském Renu.

 

ESKAPOLOGISTA/HADÍ MUŽ
[pe2-image src=”http://lh6.ggpht.com/-J8NPqdoI3vY/UjxGwzIulzI/AAAAAAAAE3o/lH18EpyTgWw/s144-c-o/Andrew%252520Basso.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/117098832174603953435/TheIllusionists#5925689013887211314″ caption=”Andrew Basso.jpg” type=”image” alt=”Andrew Basso.jpg” ]Andrew Basso začal svoji dráhu jako iluzionista. Po účasti na semináři World Magic Seminar v roce 2004 studoval v Las Vegas na prestižní škole McBride‘s Magic & Mystery School. Pak se ale doslechl o „eskapologistovi“ Harrym Houdinim a rozhodl se jít v jeho stopách. Dospívající mladík si objednal stohy knih o otevírání zámků a všechny je přečetl za jediný týden.„Takže po těch sedmi dnech jsem došel k závěru, že mohu být buď eskapologista, mistr úniků, anebo lupič,“ vzpomíná Basso. Ve 20 letech se stal prvním Italem a nejmladším kouzelníkem v historii, který získal titul „Escape Champion“ (Mistr úniků) na World Convention on Escapology (Světová konference o eskapologismu) v roce 2005 v Los Angeles.„Moje tělo je vycvičení na to, aby dokázalo zvláštní věci,“ říká. „Říká se tomu technika městnání kostí; je to psychologické a duševní ovládání těla a já se zaměřuji na flexibilitu svalů a pohyb a městnání kostí.“ Andrew se každoročně účastní více než 120 živých show, vystupuje v italském televizním programu Street Magic, kde prověřuje svoje schopnosti v reálném prostředí a v podstatě “za pochodu“ předvádí své neuvěřitelné kouzelnické experimenty i dech beroucí úniky. Andrew rovněž vede The Prestige Magic Academy (Akademie kouzelnických triků) v italském Trentu. Tato Akademie představuje výchozí bod jak pro fanoušky kouzel tak i pro ty, kdo se chtějí ponořit hlouběji do světa magie a navštěvovat třídy vedené největšími odborníky v této oblasti. Andrew Basso se proslavil tím, že dokáže uniknout z těch nejnebezpečnějších situací. Pravidelně vystupuje v Itálii a také v New Yorku, LA a Las Vegas. Díky show The Illusionists mohl nyní poprvé předvést svoje průkopnické umění i v Austrálii.

 

VYNÁLEZCE
[pe2-image src=”http://lh6.ggpht.com/-7kEdgSDn8tM/UjxG0jC7JbI/AAAAAAAAE4g/zuxPYPkGJnA/s144-c-o/Kevin%252520James.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/117098832174603953435/TheIllusionists#5925689078287377842″ caption=”Kevin James.jpg” type=”image” alt=”Kevin James.jpg” ]Kevin patří k nejvíc inovativním a průkopnickým ilusionistům současnosti. Jeho kouzla a iluze předvádějí i další kouzelnická esa, jako David Copperfield nebo Nicholas Cage ve fimu Adaptace. Kevin James je vynálezce, komediant a sběratel všeho zvláštního a neobvyklého… Věří, že jeho úkolem je vracet lidem schopnost údivu a bázně, které zažívali v dětství. Ať již v ruce drží růži nebo mává motorovou pilou, od tohoto vynálezce můžete očekávat naprosto cokoliv.„Kevin James je nejoriginálnějším kouzelníkem, jakého jsem kdy viděl, a jeho iluze jsou naprosto senzační.“ Splash, Las Vegas

 

 

 

 

MENTALISTA
[pe2-image src=”http://lh3.ggpht.com/-k-MStdXeOso/UjxG07wPfmI/AAAAAAAAE4w/w3D4OEwkxvc/s144-c-o/Phillip%252520Escoffey.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/117098832174603953435/TheIllusionists#5925689084919905890″ caption=”Phillip Escoffey.jpg” type=”image” alt=”Phillip Escoffey.jpg” ]Phillip Escoffey je profesionální bavič, konferenciér, mentalista a autor TV soutěží, který má obdivovatele nejen doma v UK, ale získal si velké renomé i v zahraničí. V posledním desetiletí předvádí divákům po celém světě jak čtení myšlenek a psychiky ovlivňuje a zárověň fascinuje lidské myšlení. V roce 2008 měla v Edinburgh Fringe premiéru jeho show „6 Impossible Things Before Dinner“ (6 nemožných věcí před večeří), se kterou pak vyjel na turné a vyprodal sérii představení v Sidney Opera House, Melbourne International Comedy a na Adelaide Fringe Festivalech. V roce 2010 vymyslel a moderoval na TV Channel 5 šest dílů nové magické soutěžní show „Impossible“, během které se různé páry snažili Phillipa obelstít a vyhrát tak odměnu 50.000 liber. Původní show pak pokračovala dvěma díly, v nichž se protivníci rekrutovali ze známých celebrit. Formát pořadu se následně prodal i do zahraničí. „Úžasná show… naprosto dechberoucí dovednosti … opravdové mistrovské dílo.“ The Scotsman

 

 

TRICKSTER
[pe2-image src=”http://lh3.ggpht.com/-DHrHYMLqluk/UjxGzsxs6HI/AAAAAAAAE4I/igZtc6g5iXo/s144-c-o/Jeff%252520Hobson.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/117098832174603953435/TheIllusionists#5925689063719626866″ caption=”Jeff Hobson.jpg” type=”image” alt=”Jeff Hobson.jpg” ]Jeff Hobson vystupuje v Las Vegas a jeho jméno je synonymem pro osobní kouzlo a skvělou zábavu. Obecenstvo se výborně baví i dlouho po té, co spadne opona. Nenechte se zmást jeho nevinným zjevem. Trickster vás dostane kdykoliv…! Hobbson si během show pro sebe ukradne pozornost stejně snadno jako protřelý bankovní lupič.“ New York Daily News Smršť neuvěřitelné, skvělé zábavy …“ Las Vegas Review Journal

 

 

 

 

 

[pe2-image src=”http://lh5.ggpht.com/-Pv3D9nF3Wbk/UjxGu_Lx6cI/AAAAAAAAE3g/9VAgCgrz5pM/s144-c-o/6.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/117098832174603953435/TheIllusionists#5925688982761499074″ caption=”” type=”image” alt=”6.jpg” ] [pe2-image src=”http://lh5.ggpht.com/-aEGkpEGGSR8/UjxGyTBjtqI/AAAAAAAAE4k/VHLAYQLlJdQ/s144-c-o/3.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/117098832174603953435/TheIllusionists#5925689039626942114″ caption=”” type=”image” alt=”3.jpg” ]