Poslední tři krůčky Lva

Čtyřicáté deváté kolo KHL přineslo důležitou výhru Lva na ledě Bratislavského Slovanu. Před tradičně početnou diváckou kulisou, která čítala 10055 diváků, se hrál pohledný hokej, ve kterém dominoval útok před obranou. Po první třetině svítilo na ukazateli skoré 3-4 pro Lva. To určitě mile překvapilo všechny fanoušky, protože se spíš dala očekávat šachová partie, kde si každý tým bude hlídat hlavně to, aby neudělal chybu.lev Ve hře bylo mnoho. Tři body, které pro Lva měly cenu zlata. Před tímto zápasem se nacházel na nepostupovém místě do Play-off. Druhá třetina už se hrála v poklidnějším tempu. Kde jedinou branku zaznamenal Čech hájící barvy Slovanu, Hudáček. Dvě a půl minuty před koncem rozhodl  Martins Cipulis. Poslední „derby“ v základní části tak vyhrál Lev 5-4.

Za zmínku určitě stojí, že vzájemné čtyři zápasy těchto týmů navštívilo 48 538 diváků. To dává průměrnou návštěvu 12  134 diváků na zápas. Žádné jiné dva týmy se nemůžou pochlubit takovou návštěvností. Je tak utvořen nový divácký rekord v historii KHL.

Další soutěžní kolo se hraje po reprezentační pauze, na kterou z Pražského Lva odjíždí 13 borců. Uvidí se, jak se to projeví na formě týmu. Jedna věc je, že nevypadnou ze zápasového rytmu, druhá že hrozí zranění.  Na tréninku zůstává přibližně deset hráčů, kteří budou doplněni juniory.

Závěrečný los je pro Lva příznivý, sice odehrají všechny zápasy na hřištích soupeře, ale už ne u některého z favoritů. Ve středu 13. 2. se představí na stadionu Dinama Riga posledního celku západní konference. Za dva dny nastupují v Moskvě proti Spartaku, který má do dob své největší slávy hodně daleko. Poslední zápas odehrají na ledě ukrajinského Donbassu Doněck, který je sice s 68 body hned za Lvem, ale čeká je daleko těžší los (CSKA, Slovan). Určitě bych doporučil tyto zápasy sledovat u televize. Všechny vysílá živě Sport1.

Prognóza redakce Skok+ postup do play off ze sedmého místa.