Začala výluka v NHL, čeští diváci se mohou těšit na tuzemské hvězdy

Počínaje odbitím sobotní půlnoci začíná výluka, kdy se nedokázali dohodnout majitelé klubů (NHL) s hráčskými odbory (NHLPA). Opakuje se tak situace ze sezóny 2004/2005 kdy se nehrálo do konce celou sezónu. V současném případě se prozatím neví, jak dlouhá bude stávka, dle dosavadního průběhu jednání se dá ale předpokládat že minimálně do konce kalendářního roku to bude. Kanadští a američtí fanoušci jsou naštvaní, někteří dokonce začali již stávkovat, naopak čeští fanoušci a diváci si mohou mnout ruce!

Díky výluce se českým divákům naskytne možnost shlédnout naše největší tuzemské hvězdy mezi českými mantinely. Díky prémiové účasti pražského Lva Praha, se dokonce požitek z výluky v NHL dokonce znásobí! Řada zahraničních hvězd se již domluvila na působení v KHL, případně k dohodám zajisté dojde a nebude se jednat pouze o borce s ruským pasem. Nejistota v době trvání výluky nahrává českým divákům v přílivu hvězd z NHL (jak do klubů české ELH tak ruské KHL) rovněž díky Švédsku, jejichž svaz vyhlásil podmínku startu borců pouze v případě podepsání kontraktů na celou sezónu.

Jak jsme již psali dříve, podmínky pro start hráče v Tiopsport Extralize z pohledu splnění podmínek ČSLH, jsou registrace a přestup na základě platné transfer karty. Ovšem největší starosti pro manažery tuzemských celků jsou spíše výše pojistek, které je třeba pro hráče z NHL zajistit, v neposlední řadě pak fakt, že si dočasným angažováním borců z NHL rozmíchají své aktuální sestavy, které tvořili s dlouhodobější perspektivou.

Níže uvádíme seznam našich hráčů působících v NHL a celků Tipsport Extraligy, které se jeví jako jejich nejpravděpodobnější útočiště v době trvání výluky. Řada hráčů se již nechala slyšet, že se nebude přesouvat do naší nejvyšší soutěže bezprostředně po zahájení výluky, nicméně v době delšího trvání výluky své působení v extralize avizovali.

Rytíři Kladno – Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec , Tomáš Kaberle, Jakub Voráček, Jiří Tlustý, Michael Frolík, Marek Židlický (alternativně Sparta)

HC Mountfield (České Budějovice) – Martin Hanzal, Milan Michálek, Zbyněk Michálek, Radek Martínek, Radek Dvořák, Václav Prospal

HC Sparta Praha – Patrik Eliáš, Marek Židlický (alternativně Kladno)

HC Slavia Praha – Roman Červenka, Vladimír Sobotka, Jan Hejda

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Aleš Hemský, David Krejčí, Michal Rozsíval (alternativně Třinec)

Bílý Tygři Liberec – Radim Vrbata, Ladislav Šmíd

HC Vítkovice Steel – Roman Polák, Pavel Kubina, Tomáš Fleischmann

HC Oceláři Třinec – Rostislav Klesla, Jakub Kindl, Michal Rozsíval (alternativně Pardubice)

HC Kometa Brno – Petr Sýkora, Martin Havlát

Brankářská dvojice Tomáš Vokoun a Michal Neuvirth zatím nemají jasné, za který z extraligových týmů by nastoupili. U ostatních pěti celků Tipsport Extraligy se prozatím posily z NHL nepředpokládají (HC Energie Karlovy Vary, HC Verva Litvínov, HC Škoda Plzeň, Piráti Chomutov, PSG Zlín).