Pražští Lvi se Play-off nevzdávají, z bratrovražedné přestřelky vyšel poprvé vítězně Lev Praha

49koloOd zápasu 49.kola KHL mezi rivaly Slovanem Bratislava a Lvem Praha se dalo očekávat mnohé. Řada expertů předpovídala opatrnou a taktickou hru o veledůležité body. Slovan by v případě vítězství měl účast v play-off jistou, zatímco Lev nutně potřebuje každičký bod při své křižácké výpravě zpět do lóže přeživších účastníků kýženého play-off.

První třetina podle scénáře divokého západu

Emoce fanoušků obou táborů se během první třetiny střídaly na škále hrůzy v maximech a minimech pomyslného grafu. Raketový vstup do utkání předvedl pražský Lev, když po 65. vteřinách zasílal svou vizitku do listiny střelců Surový. Když hlasatel oznamoval střelce první branky, zvyšoval na dvoubrankový náskok pro hosty Karamnov, psala se 81. vteřina utkání. Domácí se oklepali z rychlého nášupu vcelku rychle a již v 7. minutě korigoval ve prospěch domácích Lipianský, načež v téže minutě korigoval za hosty Oystrick a hosté vedli opět o dvě branky. Uběhly pouze 4 minuty a domácí zaveleli k výpravnému tažení. V 11. minutě snižoval na rozdíl branky za domácí Olvecký a za další dvě minuty srovnával Mikúš. Hokejisté předváděli opravdu nevídanou kanonádu, naopak oba brankáři prožívali černé chvíle a už se zdálo, že se čeká jen na to, který z trenérů sáhne po výměně brankáře jako první. V 15. minutě se vydal na výpravu z obraného pásma Němec, který střelou z poza obránce zvyšoval na 4:3 pro hosty.

Druhá třetina pod sedativy, závěr utkání opět gradoval

Dle očekávání se hra obou celků výrazně zlepšila co do defenzívy. Během druhého dějství byla vidět vyrovnaná hra při vyrovnaném počtu, ovšem hosté předváděli opět svou nedisciplinovanost, za což často pikali na trestné lavici. V závěru druhé třetiny vyrovnal Hudáček a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Třetí třetina byla opět ve vyrovnaném duchu. Oba brankáři několikrát podrželi své spoluhráče a tempo hry podstatně s ubývajícím časem gradovalo. Když se již zdálo, že utkání dojde za nerozhodného stavu do prodloužení, prosadil se v 58. minutě Cipulis, který z těsné blízkosti nedal Janusovi šanci. Nutno dodat, že tento gól padl opět po hrubé chybě domácí obrany, která nechala hostujícího borce osamoceného před Janusem. Domácí si v závěrečných minutách vytvořili nevídaný tlak, zkoušeli hru bez brankáře, nicméně tentokrát si Lev vítězství uhlídal a vybojoval tak veledůležité body před nadcházející reprezentační pauzou. Díky tomuto vítězství se Lev opět vyhoupl nad postupovou hranici západní konference – prozatím ?!

Slovan Bratislava vs Lev Praha – 4:5 (3:4 – 1:0 – 0:1)

Slovan PRAHABranky a nahrávky: 7. Lipianský (Kukumberg), 11. Ölvecký, 13. T. Mikúš, 38. Hudáček (Lipianský) – 2. Surový (Hossa), 2. Karamnov (Sekáč, T. Rachůnek), 7. Oystrick (Novotný), 15. Němec (Novotný, Lepistö), 58. Cipulis (Hossa)

Vyloučení: 2:6
Diváci: 10 055 (vyprodáno)

HC Slovan Bratislava: Janus – Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Ďatelinka, Švarný – Miklík, Bližňák, Vondrka – Bartovič, Kytnár, Svatoš – Kukumberg, Lipiansky, Hudáček – Daňo, Ölvecký, T. Mikúš. Trenér: Rostislav Čada

HC Lev Praha: Pöpperle – Oystrick, Nakládal, Němec, Lepistö, Mikuš, Mäenpää, Krejčík – Gynge, Novotný, Danielsson – Řepík, Vrána, Birner – Hossa, Surový, Cipulis – Sekáč, Karamnov, T. Rachůnek – Cingel. Trenér: Václav Sýkora