Rally Bohemia 2014 se představuje!

Druhý červencový víkend, tedy 11. a 12. 7. 2014, se v okolí Mladé Boleslavi uskuteční Rally Bohemia. Ponese se v duchu oslav 40 let od uvedení prvního soutěžního modelu Škoda RS.

V okolí města automobilů značky Škoda, Mladé Boleslavi, se vše pečlivě připravuje pro již 41. ročník slavné soutěže s bohatou historií, nesoucí název Rally Bohemia. Na internetových stránkách www.rallybohemia.cz je již k dispozici základní dokument každé soutěže pod názvem „Zvláštní ustanovení“ a postupně zde najdete i další informace o připravované rally.

V tomto roce se Rally Bohemia uskuteční jako soutěž Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally a nově také jako Mistrovství České republiky v rally historických automobilů. Společně s Rally Bohemia Legend dostanou soutěžní vozy nedávné historie v okolí Mladé Boleslavi opravdu důstojný prostor se divákům ukázat. A to ještě zdaleka není vše. „Tento ročník Rally Bohemia jsme se rozhodli pojmout jako oslavu sportovních modelů značky Škoda a zejména modelů s označením RS. Letos je to 40 let, kdy ze startovní rampy poprvé sjel vůz Škoda s označením RS.

rally_bohemia_1

Jednalo se o legendární Škodu 200 RS. V tomto duchu se ponesou i mnohé doprovodné akce, o kterých budeme průběžně informovat, ale divák pozná oslavu RS jednoznačně v tom, že na trati rychlostní zkoušky v Mladé Boleslavi se mezi jinými soutěžními vozy objeví několik historických skvostů přímo z muzea Škoda Auto včetně dobového speciálu Škoda 200 RS. Soutěžní historie značky Škoda Auto je velmi bohatá a my ji chceme při letošní Rally Bohemia důstojně oslavit,“říká předseda organizačního výboru Rally Bohemia, Pavel Dušánek. O množství doprovodných akcí, které jsou spojené s historickými úspěchy značky Škoda Auto, vás budeme průběžně informovat v dalších tiskových zprávách.

Rally Bohemia, jakožto pátý závod Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky
v rally, v tomto roce výrazným způsobem mění svou podobu. Ta se projeví zejména tím, že soutěž se z třídenního schématu vrací do kompaktnější dvoudenní podoby se startem
v pátek 11. července a cílem 12. července 2014.

„Byť jsme léta patřili k nejlépe hodnoceným soutěžím Evropského poháru, rozhodli jsme se tento šampionát opustit. Důvodem byla přílišná administrativní náročnost pro nás i pro startující posádky, což nebylo vyváženo zájmem zahraničních posádek o start v tomto seriálu. Můžeme si tak dovolit kratší a přátelštější soutěž s menším počtem kilometrů rychlostních zkoušek.

rally_bohemia

Vynechali jsme letos vzdálenou superspeciálku v Sosnové a místo toho jsme vybrali ty nejhezčí úseky v podhůří Jizerských Hor, na Železnobrodsku a zejména v okolí Mladé Boleslavi. K tomuto městu tato soutěž patří, také proto jsme se rozhodli, že letos pojedeme hned dvě divácky atraktivní městské rychlostní zkoušky. V loňském roce měly úspěch u diváků i jezdců, proto jsme jim vyšli vstříc,“ vysvětluje Pavel Dušánek větší návrat Rally Bohemia na Mladoboleslavsko.

V pátek 11. července 2014 tedy odstartuje 1. etapa Rally Bohemia, která se uskuteční výhradně na Mladoboleslavsku. Diváci uvidí soutěžní vozy přímo v centru Mladé Boleslavi při slavnostním startu na Staroměstském náměstí, odkud vozy hned odstartují do polo-okruhové městské rychlostní zkoušky. V pátek se bude také závodit i na dalších slavných úsecích Mladoboleslavska, kde se psala historie Rally Bohemia, a to dokonce
i při nočních průjezdech za použití světelných ramp. Druhá etapa zavede účastníky soutěže dále od Mladé Boleslavi, směrem na Železnobrodsko a k Tanvaldu. Závěr letošní Rally Bohemia obstará opět městská rychlostní zkouška v Mladé Boleslavi, tentokrát ale
v okolí obchodního centra BONDY a muzea Škoda Auto, kam se v tomto roce přestěhuje
i ředitelství Rally Bohemia. Zde se také hned po dojetí okruhové rychlostní zkoušky uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků na cílové rampě.

Rally Bohemia startuje v pátek 11. července v Mladé Boleslavi. Jejím tradičním generálním partnerem je automobilka Škoda Auto, která vedle poskytnutí reprezentativního zázemí umožní start svým továrním posádkám s vozy Škoda Fabia S2000. Více se o Rally Bohemia dozvíte na stránkách www.rallybohemia.cz a na facebooku www.facebook.com/rallybohemia.

TZ, Ing. Petr Eliáš, tiskový mluvčí (41. RALLY BOHEMIA)