Ronnie O´Sullivan postoupil mezi nejlepších 8

Světová snookerová 15 Ali Carter dělala obhajujícímu šampionovi větší problémy, než v prvním kole Marcus Campbell, který se rozloučil s turnajem výsledkem 4:10. Ali Carter měl ale Ronnieho prověřit daleko lépe, což se mu během prvního dne opravdu dařilo (ve druhém kole hráno na 13 vítězných framů). Po prvním dnu bylo skóre vyrovnané a hráči odcházeli do svých hotelů s výsledkem 9:7 ve prospěch Ronnieho.

Na druhý den se očividně Ali vyspal lépe a začátek 17. framu patřil jemu. Po 50 bodech však pustil ke stolu Ronnieho a ten překvapivě získal další frame, ačkoliv se s potápěním červených koulí dost protrápil. Následující frame si však Carter utéct nenechal a snížil znovu na rozdíl dvou framů – 10:8.

Rozhodnutí padlo v dalším framu. Při faulu O´Sullivana nechal Ali soupeře hrát znovu v domnění, že se ke stolu hned vrátí, ale k překvapení všech Ronnie velmi těžkou červenou potopil a frame získal ve svůj prospěch. Poslední dva framy už byly dohrávkou celého zápasu. Dohromady netrvaly více jak 15 minut. Vítězstvím 13:8 pokračuje O´Sullivan v cestě za obhajobou titulu a ve čtvrtfinále se utká se světovou osmičkou Stuartem Binghamem.

Po vypadnutí dalších favoritů se obhajoba nejeví vůbec špatně. Z turnaje venku je už světová jednička Mark Selby i světová dvojka Neil Robertson. O´Sullivanovi k titulu chybějí už jen 3 zápasy.