Skrze jídlo do kalhotek…

Průvodní upozornění autora tohoto článku: Článek je politicky nekorektní, satirický, cynický, trapný, hloupý, nemající žádné zábrany a při psaní tohoto článku padla láhev vína, karton Frisco a zcela jistě bylo usmrceno a snědeno několik zvířat. A jsem na to hrdý.

Tento článek si klade za cíl svým způsobem Vám ukázat jak se dostat přes večeři ke kýženému cíli         (doufám, že všichni pochopili do kalhotek a ne k 50 leté společné hypotéce a k 5 uřvaným dětem). Protože, jak si autor těchto řádků všimnul, český/pražský/slovenský národ je v tomto směru velmi nevzdělaný a autor cítí potřebu všem radit, protože ví všechno.

Rady typu Valentýn, drahé dárky, afrodisiaka a drogy jsou pro děcka, která to s gurmánským zážitkem neumí. Stejně tak básničky slibující dlouhodobý vztah s krásnou dovolenou, absolvujíc jí „feliškou“ bez klimatizace a hromadou řízků na Jadran.  Pokud jste se v tomto ale nalezli, tak nečtěte dál, ubalte jointa, a jděte na http://www.feministky.com/. Hodně štěstí.

Zrekapitulujme si, co je třeba k tomu, abychom docílili hlavní bod celého zážitku. Pro ty méně chápavé, ano jde o sex, chcete-li zásun, koucoura v troubě aj. Nechť si každý vybere, co chce.

Bod I. Oblékněte se nějak pořádně a navoňte se.

Žádné ozdobné prvky jako igelitka LIDL, ponožky v sandálech a další české speciality. Pokud půjdete klasicky na Čecha, to znamená kalhoty z Tesca, tričko z Holešovic, ozdobný prvek igelitka Albert a aromatická vůně potu a neoholené podpaží.

Bod II. Výběr pořádné restaurace$

Zajít na Váš klasický oběd, tedy gulášek s 8 není to pravé ořechové. Ne, ani sýr v housce na Smíchovském nádraží není to pravé.

Bod III. Dopřejte něco nového

Špagety zná každý a v Čechách je stejně nikdo pořádně neumí. A ne, na Slovensku taky ne.

Bod IV. Připravte si nějaký cash

Nechat si účet rozpočítat se rovná ukončení večera. A opět podotýkám, za 300 Kč pro dva s vínem, tak možná v menze u VŠE, když si víno přinesete. Pro ty pomalejší: Ano, platíte a platíte s gracií => necháváte diškreci.

Bod V. vyzkoušejte.

Než někam vezmete svůj objekt zájmů, tak si podnik nejprve projděte! Ať víte, do čeho jdete. Dojít na sushi a zjistit, že nemáte rádi ryby, není úplně ono a dojem to sice zanechá, ale v podobě ignorace na facebooku. V restauraci pijeme VÍNO. Není nic víc sexy, než si při večeři vytáhnout 12kousků pivsona, pořádně si grgnout a odvalit se od stolu. Zde nehrozí jen ignorace na facebooku, ale smazání z telefonu a pomluva u kamarádek. Když si ke všemu, vyjma hovězího, dáte bílé, tak nic nezkazíte. Pokud neznáte nic jiného než Chateau TetraPack nebo Sklepy Nusle, tak se nestyďte zeptat obsluhy. Co nám doporučí za víno k našemu výběru. Nebuďte škrt a 500kč za víno dejte a usmívejte se!

A konečný bod, buďte trochu hlava a peněženka otevřená (hlavně peněženka, škrti)! Ne, že budete probírat hladomor v Africe v kombinaci pohybů startupů na polské burze. Buďte inteligentní, šarmantní, nesmrďte, a dejte do všeho trošku vtipu. Tématům typu má přítelkyně je doma, jdeme k tobě, či nechceš trošku zhubnout, bych se vyhýbal. Výběr podniků je dělán pro masožravky. Na salát ji pozvete do parku, máte to zadarmo a ušetří Vám to čas do budoucna, kdy se Vám žena usídlí doma a nutila by Vás místo pořádného flank steaku dávat si zeleninový salát s nějakým nesmyslem navrchu.

Jak jsem již naznačil, tento článek je sexistický, takže předpokládám kombinaci Chlap vs. Objekt – žena. Ostatní kombinace nemám odzkoušené, tak nemohu radit, ačkoli…

 

Podnik č.1. – nepouštět se do velkých akcí

Al Cafetero

Kavárna, jenž se nachází na ulici Blanická 24. Kavárna má velmi svérázného majitele, se kterým si sednete a nebo jej budete nesnášet. Hlavní předností podniku je vynikající káva – že chcete turka před majitelem ani nevyslovujte – a výborná kuchyně. Je to rodinný podnik, který stojí za návštěvu. Káva vynikající, majitel Vám vysvětlí, že jste nekulturní barbaři, když si do jeho pressa dáte mléko apod.

Doporučení pro zásun

Od majitele si nechte doporučit silnější aromatickou kávu a dejte si ji stylem Vacuum Pot. Objekt bude zaujat, jak to znáte. Nastudujte zde: http://www.vacuumpot.cz/historie.html. K tomu mohu doporučit domácí koláč a nebo krupicovou kaši. Výborná příprava na konečný cíl. Nepředpokládám, že by tato kavárna ihned zaujala objekt k tomu, aby jste šli hned na věc, spíše je to příprava na večeři a oťuknutí objektu.

Peněženka

Tak pokud není Vaší hlavní pracovní náplní brigáda za 30kč/hod, tak tady na to mít budete, průměrná útrata i s pivem Portter není vyšší než 400 Kč. Pokud na to nemáte, nečtěte dál.

 

Podnik č.2 – snídaně

Můj šálek kávy

Můj šálek kávy naleznete na ulici Křižíkova 105 v Karlíně. Pohodový podnik s výbornou kávou, dietní snídaní skládající se z fazolí, bílé německé klobásy, slaniny, volského oka a grilovaných žampiónů. K tomu skleničku, tedy láhev dobrého Chhardonnay (jak jsme si řekli, nejsme škrti) a máte na sobotní ráno vystaráno. Jen pozor, obsluha je pomalejší a obsluhuje tam krásná Slovenka Nina z Košic (má přítele), tak koukejte na svůj objekt zájmu a ne po servírce! Rozhovor na téma krásného zadečku servírky není úplně ideální.

Mohu doporučit i dorty, co mají. Zejména ty domácí jsou úžasné, ale co si budeme nalhávat, klobása se slaninou je klobása se slaninou.

Peněženka

Taky to docela jde, vejdete se i s lahvinkou do 600 Kč. A na večeři zve každý ňouma, ale vybrat dobrou snídani na sobotní ráno…. Opět i tento podnik berte jako přípravu na zásun, zde jde  o prvotní oťuknutí objektu. Ačkoli i zde existuje výjimka a to v podobě propařené noci, kdy jste objekt ulovil v nějakém slušném podniku (Cross, Errors, 007) a i po ránu vypadá objekt docela k světu.

 

Tímto si bez ostychu dovoluji článek prozatím uzavřít a počkejte si na další díl. Přeci Vám to nevyklopím hned všechno.

Pro případné objekty: Autor je stále volný a má zrovna čas.