Sparta veze remizu

Sparťanské holandské intermezzo s Feyenoordem skončilo plichtou, vše je otevřené

Sparta zahájila svojí vyřazovací boje Evropské ligy na hřišti rotterdamského Feyenoordu. Soupeře
zvučného jména se ale nezalekla a po sympatickém výkonu hlavně ve snové první půli si Sparta
odvezla do domácího utkání slibný výsledek remízu 2:2.

Sparta zahájila zápas aktivněji a bylo vidět, že hráči mají velkou chuť po vítězství, protože i doma
se jí zatím daří a okupuje vrchol domácí tabulky. Do základní sestavy nastoupil uzdravený kapitán
Matějovský a tým byl tak v plné síle. První poločas byly hosté jasně lepším týmem a skvělým výkonem
se blýskl mladý útočník Kadlec, který se zatím tolik neprosazoval. Nechybělo mnoho a mohl si připsat
dokonce hattrick.

První gól padl po chybě domácí obrany a postupně po pokusu Kweukeho přes Matějovského
doputval míč k volnému Kadlecovi, který míč dotlačil za záda brankáře Muldera a Sparta se ujala
vedení. Skvělý výkon Sparty pokračoval a odměněn byl již o tři minuty později, kdy opět zazářil
Kadlec, který po dlouhém autu dobře zpracoval míč a levačkou trefil prostor brány u tyče. Feyenoord
– Sparta 0:2 a zaplněný stadion na chvíli ztichl, až na nepočetný sektor sparťanských fanoušků a
zachvíli začali létat kelímky od piva, jak to tak u fanoušků prohrávajícího týmu občas bývá.

Tím se Sparta ale rozhodně nenechala rozhodit a ve skvěle rozehrané partii dál tahala za delší konec.
Domácí sice zahrozili po rohovém kopu, ale přesně mířenou dělovku Immerse skvěle vytáhl na roh
brankář Vaclík. První poločas tedy Sparta suvereně vyhrála.

Ve druhé půli se dal se čekat velký tlak domácích, které hnalo na zteč 20 tisíc fanoušků. Ten také
přišel. Nejprve zahrozil ještě Hušbauer, ale Mulder byl připraven a na druhé straně se dostal do slibné
šance Fenandez, Vaclík byl ale opět stoprocentní. Domácím se ale přece podařilo snížit v 59. minutě,
kdy po chybě Hušbauera dostal do branky odražený míč Fernandez. V tu chvíli začal tlak domácích
sílit, ale Sparta se dlouho držela a vypadalo to, že vítězství uhájí, to by ovšem nesměly darovat
soupeři několik rohových kopů za sebou v samotném závěru zápasu. Ten poslední ve třetí minutě
nastavení dokázal využít Achachbar a byl odměněn bouřlivým skandováním domácích.

Po dobrém výkonu si tedy Sparta veze do odvety remízu, což je výsledek, který je hratelný a za týden
na Letné tak Spartě k postupu stačí remízy 0:0 či 1:1.